Posty antyszczepionkowców to fake newsy

Do walki z antyszczepionkowcami postanowił włączyć się Mark Zukerberg, twórca Facebooka.

Media społecznościowe mają ogromną moc. Portale społecznościowe są miejscem, w którym miliony ludzi na świecie wymieniają się informacjami i dzielą spostrzeżeniami na każdy temat. Możliwości, jakie dają social media, do niedawna wykorzystywały także ruchy antyszczepionkowe. Facebook postanowił zablokować rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat szczepień i od jakiegoś czasu traktuje wpisy antyszczepionkowców jak fake newsy.
„Wszystko, co zagraża bezpieczeństwu i ochronie naszej społeczności, stanowi dla nas priorytet – zaznacza Facebook. – Aktywnie działamy na kilku frontach, aby zapobiegać powszechnemu rozprzestrzenianiu się fałszywych i mylących treści na Facebooku.” – powiedzieli twórcy portalu.
Portal nie tylko wdroży działania, których celem będzie obniżenie zasięgów grup antyszczepionkowych i przestanie wyświetlać reklamy zawierające fałszywe tezy dotyczące szczepień, ale przede wszystkim planuje promować rzetelne, sprawdzone informacje, poparte opiniami ekspertów.
Biorąc pod uwagę fakt, jak wielki wpływ mają media społecznościowe na budowanie sposobu myślenia, jest to ważny krok w walce o świadomego pacjenta.