DBAMY O ZDROWIE I HIGIENĘ JAMY USTNEJ

Nadwrażliwość zębów – jakie problemy w jamie ustnej może zwiastować? O tym jak pomóc pacjentowi odzyskać komfort i utrzymać ten efekt na stałe.

  • 14/06/2023
  • 60 min.
  • Stom2 web
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Kunert joanna dr
dr n. med. Joanna Kunert

specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji oraz stomatologii ogólnej
Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi. W swojej pracy zajmuję się leczeniem próchnicy zębów ze szczególnym uwzględnieniem profesjonalnej profilaktyki oraz metod minimalnie inwazyjnych. W 2007 roku obroniła doktorat na temat wpływu cukrzycy na stan jamy ustnej. Jest autorką publikacji naukowych dotyczących profilaktyki, leczenia próchnicy i jej powikłań. Pracuje jako adiunkt w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2013 roku została wyróżniona nagrodą Nauczyciela Roku przyznaną przez studentów anglojęzycznych. . Jest autorem wielu prac naukowych publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach.
Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Bierze czynny udział w pracach Okręgowej Izby Lekarskiej. Jest prezesem Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Zawodowo, od wielu lat zajmuje się endodoncją oraz problematyką profilaktyki i leczenia próchnicy zębów. Jest autorem wielu prac naukowych publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach
W wolnym czasie lubi pracować w ogrodzie oraz uprawiać letnie i zimowe sporty. Pod swoją opieką ma 3 wyjątkowe psy, z którymi bardzo lubi pracować i uczyć je nowych trików

Poruszane tematy

Nadwrażliwość zębów to problem pacjentów i lekarzy znany od dawna. Dotyczy nie tylko dorosłych, ale także coraz młodszych pacjentów. Nieprawidłowo wykonywane zabiegi higieniczne w jamie ustnej, dieta zawierająca kwaśne produkty takie jak owoce, soki, napoje energetyczne powodują stopniową utratę szkliwa, najtwardszej tkanki zęba. Obnażona zębina, a właściwie kompleks miazgowo–zębinowy reaguje bólem na bodźce zewnętrzne. Dolegliwości nasilają się szczególnie w sezonie letnim kiedy sezonowe owoce i lody często goszczą w diecie pacjentów.
Podczas wykładu przedstawione zostaną współczesne koncepcje powstawania nadwrażliwości, sposoby jej diagnozowania i profesjonalnego leczenia w gabinecie. Omówione będą także metody znoszenia nadwrażliwości przez pacjenta w domu.
Nadwrażliwość zębów to także problem pacjentów wybielających zęby, a ta procedura jest wykonywana w gabinecie coraz częściej. W trakcie wykładu przedstawione zostaną zalecenia, które znacznie zmniejszają te nieprzyjemne dla pacjenta dolegliwości.