Chaos informacyjny w organizacji nocnych dyżurów

08 sierpnia 2017

Od 1 października zajdą zmiany w organizacji nocnej pomocy lekarskiej. Problem w tym, że brakuje informacji, w jaki sposób lekarze mają się dostosować do tych zmian.

Okręgowa Rada Lekarska w Płocku wystosowała apel do jednostek odpowiadających za organizację nocnej pomocy lekarskiej (NPL). Lekarze chcą otrzymać informację o powstaniu nowych miejsc pomocy nocnej i świątecznej, co pozwoli na uniknięcie napięć i prawidłowe informowanie pacjentów. Samorząd lekarski apeluje o opublikowanie listy miejsc udzielania świadczeń, numerów telefonów dla pacjentów i lekarzy POZ.
Lekarze proszą także o podanie zasad wzywania ambulansów NLP na wizyty domowe oraz powiadamiania o zleceniu zabiegów w domu pacjenta. Swoją prośbę uzasadniają krótkim okresem wdrożenia zmian, które są wprowadzane w nietypowym okresie – w trakcie roku kalendarzowego. Zaznaczają też, że apel jest podyktowany wymogami zmiany informacji na szybach placówek POZ, koniecznością informowania chorych o nowych miejscach udzielania świadczeń, poznaniem kadr odpowiedzialnych za sprawność NPL w celu poprawnej komunikacji i możliwości ustalenia współpracy między jednostkami medycznymi.

INK

Komentarze (1)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować

Liton

10.08.2017 22:38

Przepraszam, ale skąd to założenie, że to lekarze mają się dostosować? To nie była nasza inicjatywa, więc proszę nie przerzucać na nasze barki jej realizacji.

0