Zwiększają możliwości produkcyjne

Producenci szczepionek przeciwko grypie wzmacniają swoje zaangażowanie w ochronę zdrowia publicznego poprzez dostarczanie szczepionek przeciw grypie w okresie pandemii. Pierwsze partie mają być dostępne na polskim rynku od połowy września.

By sprostać popytowi w zbliżającym się sezonie grypowym 2020/2021, Sanofi Pasteur, producent refundowanej szczepionki na grypę, planuje dostarczyć maksymalną liczbę szczepionek przeciw grypie, na jaką pozwolą jej globalne możliwości produkcyjne. - By wypełnić zobowiązania dotyczące dostaw szczepionek na całym świecie, trzeba o 20% zwiększyć produkcję. Należy podkreślić, że żadna firma nie jest w stanie w pełni zaspokoić światowego popytu samodzielnie, a tym bardziej w kontekście nagłego wzrostu zapotrzebowania na szczepionki przeciw grypie w dobie COVID-19. Zobowiązujemy się do wspierania władz zdrowotnych w ich wysiłkach na rzecz zapobiegania grypie - informuje Sanofi Pasteur.

Firma przygotowuje się obecnie do rozpoczęcia dostaw leku przeznaczonych na zbliżający się sezon grypowy. Na rynek polski wszystkie dawki będą dostarczane etapami, począwszy od pierwszej połowy września. Szczepionka VaxigripTetra produkowana przez Sanofi Pasteur jest refundowana dla pacjentów powyżej 65. roku życia. Eksperci podkreślają, że szczepienie przeciw grypie powinno nastąpić przed szczytem zachorowań na grypę, który w Polsce przypada zwykle między styczniem a marcem.