bezpłatny webinar

Szeroki wachlarz objawów COVID-19 utrudnieniem w różnicowaniu z grypą – o podobieństwach i różnicach przebiegu chorób

  • 12/10/2022
  • 60 min.
  • Belka sanofi2
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Kuchar
dr hab. n. med. Ernest Kuchar

lekarz specjalista pediatrii, medyny sportowej i chorób zakaźnych, wykładowca akademicki. Od 2015 roku kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje też w Luxmed jako lekarz chorób zakaźnych i lekarz sportowy. Ukończył wrocławską Akademię Medyczną oraz podyplomowe Studia Zarządzania i Oceny Technologii Medycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Stypendysta Fogarthy Foundation oraz American-Austrian Foundation. Odbył staże w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i USA. Ekspert portali medycznych: DynaMed, Medycyna Praktyczna i Konsylium24.pl. Popularyzator wiedzy medycznej w Internecie, Współtworzył portal „Pogromcy Mitów Medycznych”. Wieloletni członek zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, od 2018 roku prezes PTW. W pracy naukowej skupia się na chorobach zakaźnych dzieci, w tym zakażeniach wrodzonych, infekcjach układu oddechowego oraz szczepieniach ochronnych. Sekretarz Narodowego Komitetu WHO do spraw eliminacji odry i różyczki. Członek polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Lekarzy Epidemiologów i Chorób Zakaźnych, Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, European Society for Paediatrc Infectious Diseases (ESPID) i International Organisation of Sports Medicine (FIMS). Autor kilku książek i ponad 200 publikacji naukowych.

Poruszane tematy
•    Objawy kliniczne: diagnostyka różnicowa w praktyce
•    Szczegóły, na które warto zwrócić uwagę, by szybko odróżnić grypę od COVID-19
•    Diagnostyka laboratoryjna grypy i COVID-19
•    Profilaktyka zachorowań: co powinniśmy wiedzieć na progu jesiennego sezonu zachorowań

Szanowni Państwo!
Przed nami sezon infekcyjny, czas zwiększonej zapadalności na choroby wirusowe. Problem różnicowania objawów takich jak gorączka, ból gardła, kaszel, bóle mięśni jest Państwu doskonale znany. Postawienie odpowiedniego rozpoznania w momencie pojawienia się wirusa SARS-CoV-2 stało się jeszcze trudniejsze. Jakie są podobieństwa i różnice w przebiegu grypy i COVID-19? Jak powinno wyglądać postępowanie ambulatoryjne? Zapraszamy do udziału w webinarium pt. „Szeroki wachlarz objawów COVID-19 utrudnieniem w różnicowaniu z grypą – o podobieństwach i różnicach przebiegu chorób”, które odbędzie się 12.10.2022 o godz. 18:30 i podczas którego dr hab. n. med. Ernest Kuchar odpowie Państwu na powyższe pytania.
Do zobaczenia!