PSYCHIATRIA BEZ GRANIC

Strategie terapeutyczne u chorych z depresją, zaburzeniami lękowymi i otępieniem

  • 15/06/2021
  • 60 min.
  • Logo mt gr angelini bh2
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Galecki davi
prof. Michael Davidson oraz prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki

Celem międzynarodowego projektu Psychiatria bez granic jest przekazanie Państwu najnowszych wytycznych i informacji z zakresu psychiatrii. W pierwszej edycji zainteresowanie wywiadami prowadzonymi przez profesora Piotra Gałeckiego wykazało 2500 lekarzy. Zagwarantowaliśmy Państwu ponad 500 minut praktycznych wskazówek przekazywanych przez światowej klasy specjalistów. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy kolejną edycję projektu Psychiatria bez granic.

Poruszane tematy

Jednym z najczęstszych objawów psychicznych związanych z otępieniem jest depresja. Rozpoznanie jej sprawia szczególną trudność wynikającą z wielu podobieństw między objawami depresji a otępienia. Objawy depresyjne występują aż u 40-50% chorych na chorobę Alzheimera. Podczas webinarium omówione zostaną zasady leczenia depresji u pacjentów z otępieniem oraz kierunki dalszych badań w tym obszarze.

Agenda:

• Hipotezy rozwoju choroby Alzheimera
• Wyzwania w rozpoznawaniu depresji współistniejącej z otępieniem
• Standardy farmakoterapii demencji – miejsce leków przeciwpsychotycznych i przeciwdepresyjnych
• Który kierunek badań leczenia demencji jest obecnie wiodącym?
• Wpływ pandemii na funkcjonowanie osób z demencją

- - -

ℹ️ Uczestnicy pierwszej edycji "Psychiatria bez granic", którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy drugiej edycji. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniu?
Nagrania poprzednich webinarów możesz obejrzeć po zalogowaniu na naszej stronie Więcej >


Sponsorzy serwisu