”Algorytmy w izbie przyjęć i ambulatorium” – kongres on-line Akademii po Dyplomie - Pediatria już za nami!

W dniach 2 i 3 października odbył się kongres Akademii po Dyplomie Pediatria. Tematem przewodnim wydarzenia były „Algorytmy w izbie przyjęć i ambulatorium”. Zgodnie z motywem przewodnim podczas wydarzenia przekazaliśmy lekarzom informacje, jak należy poprawnie postępować z pacjentami w różnych stanach chorobowych, w ambulatorium, pediatrycznej izbie przyjęć oraz na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Kierownictwo naukowe nad kongresem objął prof. dr hab. n. med. Jarosław Peregud-Pogorzelski, a do poprowadzenia poszczególnych sesji zaprosiliśmy: 

- Endokrynologia i diabetologia dziecięca - prof. dr hab. n. med. Mieczysława Walczaka;

- Szczepienia - prof. dr hab. n. med. Teresę Jackowską;

- Pacjenci pediatrycznej izby przyjęć lub szpitalnego oddziału ratunkowego − najciekawsze przypadki - prof. dr hab. n. med. Jarosława Peregud-Pogorzelskiego;

- Choroby zakaźne - prof. dr hab. n. med. Leszka Szenborna;

- Kardiologia - prof. dr hab. n. med. Katarzynę Bieganowską;

- Gastroenterologia dziecięca - prof. dr hab. n. med. Mieczysławę Czerwionkę-Szaflarską;

- Nefrologia dziecięca - prof. dr hab. n. med. Danutę Zwolińską.

Kongres był doskonałą okazją do przeanalizowania nieoczywistych przypadków klinicznych i przyjrzenia się małym pacjentom przez pryzmat doświadczeń specjalistów różnych dziedzin.  

Dziękujemy za Państwa udział w XVII Kongresie Akademii pod Dyplomie Pediatria. Niezwykle cieszy nas fakt, iż mimo zmienionej formuły kongresu, tak licznie wzięliście Państwo udział w wydarzeniu. 

Dokładamy wszelkich starań, aby kongresy on-line były dla Państwa równie wartościowe i atrakcyjne jak stacjonarne spotkania. Nasze kongresy organizowane są w czasie rzeczywistym, ale wszystkim zapisanym lekarzom, także tym, którzy nie mogli w nich uczestniczyć, zapewniamy dostęp do kompletnych materiałów szkoleniowych. Kongresy Akademii pod Dyplomie są certyfikowane, a uczestnicy za udział w nich otrzymują punkty edukacyjne. Przykładamy dużą wagę do tego, aby dać Państwu możliwość interakcji z Wykładowcami, dlatego poza dyskusją bezpośrednio po wygłoszeniu wykładu Prelegenci czekają na Państwa w pokoju „Porozmawiaj z Wykładowcą”, gdzie podczas dyżurów dajemy Państwu możliwość indywidualnej rozmowy. Uczestnicy mogą korzystać także z dodatkowych funkcjonalności platformy e-kongresowej - spotykać się z przedstawicielami firm farmaceutycznych, odwiedzając wirtualne stoiska wystawców i brać udział w konkursach z cennymi nagrodami. 

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której będziemy informować o kolejnych wydarzeniach realizowanych w Akademii po Dyplomie. Zachęcamy również do zapoznania się z kalendarium nadchodzących kongresów on-line - https://podyplomie.pl/kongresy