WUM odpala licznik zaszczepionych i przyspiesza szczepienie studentów

Uczelnia o przebiegu akcji szczepień

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował o uruchomieniu 7 stycznia na stronie internetowej wum.edu.pl licznika osób zaszczepionych w jednostkach związanych z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.
Do godziny 14 tego dnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zaszczepionych zostało 2600 osób z grupy „0”.
Jak podała uczelnia, w poniedziałek, 11 stycznia, czyli o tydzień wcześniej niż początkowo zakładano, WUM rozpocznie szczepienie studentów. Będzie przeprowadzone w specjalnym punkcie utworzonym w Szpitalu Klinicznym ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej. Dzień później, we wtorek, 12 stycznia, szczepienia studentów zaczną się w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii WUM przy ul. Binieckiego, a w czwartek, 14 stycznia w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya, Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Żwirki i Wigury oraz w Centrum Dydaktycznym WUM przy ul. Trojdena. Do czwartku, 7 stycznia, na szczepienia zgłosiło się ponad 6000 studentów.
Na terenie Centrum Dydaktycznego WUM już obecne trwają szczepienia personelu szpitali klinicznych. Jest sześć stanowisk oraz zabezpieczenie anestezjologiczne, od przyszłego tygodnia ma ich być osiem.
Przypomnimy, że to właśnie studenci jako pierwsi wyrazili oburzenie faktem zaszczepienia kilkunastu celebrytów poza kolejnością, nawet przed lekarzami i pielęgniarkami z grupy „0”.
O przyspieszeniu szczepień studentów zdecydowano we wtorek podczas spotkania samorządu studenckiego z władzami uczelni. Ustalono, że priorytetowo zaszczepieni będą adepci VI roku studiów oraz uczestnicy programu Erasmus+ ze wszystkich lat studiów, wyjeżdżający na inne uczelnie w trakcie semestru letniego obecnego roku akademickiego.


id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować