7 miliardów dla ochrony zdrowia z „Polskiego Ładu”

Na co NFZ przeznaczy dodatkowy zastrzyk finansowy?

Polski Ład to dodatkowe 7 mld zł, które trafi do Narodowego Funduszu Zdrowia - powiedział w poniedziałek prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak, który brał udział w spotkaniu „Polski Ład – rozwiązania dla przedsiębiorców".
Na co zostaną przeznaczone? Prezes NFZ wyjaśnił, że pozwolą spłacać – jak się wyraził - dług zdrowotny spowodowane pandemią, a także kontynuować rozpoczęte reformy, np. onkologii.
Według zapowiedzi prezesa Nowaka, 3 mld zł trafi do sieci szpitali. - Decyzją Adama Niedzielskiego już w tym roku przeznaczyliśmy dodatkowe finansowanie w kwocie 1 mld 200 mln zł. Dzięki środkom z Polskiego Ładu będziemy mogli to kontynuować w roku następnym - zapowiedział.
Dodatkowe środki zostaną przeznaczone też na poprawę sytuacji w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, w tym na likwidację limitów.- Żaden pacjent nie spotka się z informacją, że nie może zostać przyjęty do lekarza, do poradni specjalistycznej, dlatego, że brakuje środków – zapewniał prezes NFZ. Przekonywał, że środki na te świadczenia są zagwarantowane.
Jak podkreślił, "Polski Ład i te środki pozwolą konsekwentnie realizować rozpoczęte reformy systemu ochrony zdrowia".

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować