Jak wcześnie rozpoznać i prawidłowo leczyć depresję lekooporną, szczególnie u młodzieży

prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki, prof. Danuta Wasserman

00:54:43
edycja II

Blisko pół miliona Polaków zmaga się z depresją lekooporną, z czego istotną grupę stanowią osoby poniżej 18 r.ż. Niestety w tej grupie chorych ryzyko samobójstwa jest znaczącą większe. Z ekspertem – prezydentem-elektem WPA prof. Danutą Wasserman porozmawiamy o przesłankach klinicznych lekooporności, wyzwaniach globalnych dla współczesnej psychiatrii oraz strategiach jakie należy podjąć w celu zmniejszenia liczby samobójstw.

Poruszane tematy:
✔️ W czym należy upatrywać przyczyn ogromnej ilości samobójstw w Europie i Azji Południowo-Wschodniej? Dlaczego na innych kontynentach nie obserwuje się tego zjawiska?
✔️ Z czego może wynikać przewaga samobójców płci męskiej? Czy mężczyźni gorzej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata?
✔️ Jakie działania należy podjąć, żeby odwrócić trend w liczbie samobójstw wśród dzieci i młodzieży?
✔️ Jakie strategie postępowania psychiatrów i psychologów mogą prowadzić do zmniejszenia liczby samobójstw?
✔️ Jakie są globalne wyzwania dla psychiatrii w przyszłości

___

👉 Co to jest projekt "Psychiatria bez granic"?

Celem międzynarodowego projektu Psychiatria bez granic jest przekazanie Państwu najnowszych wytycznych i informacji z zakresu psychiatrii. W pierwszej edycji zainteresowanie wywiadami prowadzonymi przez profesora Piotra Gałeckiego wykazało 2500 lekarzy. Zagwarantowaliśmy Państwu ponad 500 minut praktycznych wskazówek przekazywanych przez światowej klasy specjalistów. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy kolejną edycję projektu Psychiatria bez granic.

Weź udział w bezpłatnych webinariach z cyklu "Psychiatria bez granic" i bądź na bieżąco z wiedzą z zakresu psychiatrii > https://podyplomie.pl/psychiatria/webinars/52