Eksperci o szczepieniach 2020 – podsumowanie spotkania

25 listopada 2020 r. odbył się kongres Eksperci o szczepieniach 2020. To kolejne spotkanie organizowane pod marką Virtual Medical Summit.

Kongres, nad którym kierownictwo naukowe objął Przewodniczący Zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Wakcynologii dr hab. n. med. Ernest Kuchar w całości został poświęcony szczepieniom. Do wygłoszenia prelekcji zaprosiliśmy najlepszych specjalistów w kraju, wiedzą i doświadczeniem dzielili się z Państwem: prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, dr hab. n. med. Ewa Augustynowicz, dr hab. n. med. Hanna Czajka, prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska, dr n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch, prof. dr hab. n. med. Leszek Szenborn i prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki. W parciu o najnowsze wytyczne polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych oraz doświadczenia z własnej praktyki klinicznej, przekazaliśmy lekarzom biorącym udział w wydarzeniu aktualną wiedzę medyczną dotyczącą realizacji kalendarza szczepień u dzieci i dorosłych.

Podczas wydarzenia omówiliśmy program sczepień na zbliżający się rok 2021. W sesji poświęconej szczepieniom dzieci nasi prelegenci opowiedzieli o korzyściach klinicznych wynikających z wprowadzenia do kalendarza obowiązkowych sczepień przeciwko rotawirusom, przekazali najnowsze zalecenia dotyczące szczepień przeciwko grypie w sezonie 2020/2021, uwzględniając aktualną sytuację epidemiologiczną. Pochylili się również nad zagadnieniami związanymi ze stosowaniem szczepień wysokoskojarzonych, szczególnie uwzględniając okres pandemii. 

W sesji poświęconej szczepieniu dorosłych skupiliśmy się na szczepieniach pacjentów będących w grypie podwyższonego ryzyka ciężkiego przebiegu chorób zakaźnych, wspólnie zastanawialiśmy się jak realizować u takich pacjentów szczepienia przeciwko grypie i pneumokokom. W obliczu pandemii nie mogliśmy również zapomnieć o bezpieczeństwie własnym, dlatego też jeden z wykładów poświęciliśmy tematyce szczepień personelu medycznego.  

Bardzo cieszy nas fakt, iż tak licznie bierzecie Państwo udział w wydarzeniach z cyklu Virtual Medical Summit, zadajecie pytania prelegentom oraz odwiedzacie wirtualne stoiska wystawców. Dziękujemy za Państwa udział w wydarzeniu i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach, najbliższe z nich zostanie poświęcone pulmunologii. Dowiedz się więcej o najbliższym kongresie >


Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować