Przykład zaszczepionych lekarzy zachęci nieprzekonanych?

Nadzieja po pierwszym dniu szczepień na COVID-19

Dzisiejszy dzień (28 grudnia) jest ostatnim, aby zapisać się na szczepienia przeciwko COVID-19 w tzw. terminie zero dla medyków.  
Jutro Ministerstwo Zdrowia przekaże informacje o tym, ilu łącznie pracowników ochrony zdrowia się zgłosiło. Z sondażu przeprowadzonego przed akcją wynikało, że tylko 27% lekarzy chce się zaszczepić tak szybko jak to możliwe, 40% - po uzyskaniu pełnych danych na temat bezpieczeństwa. Aż 12 % nie zamierzało się zaszczepić, a 20 % było niezdecydowanych – podało Konsylium24.
Ministerstwo Zdrowia liczy na to, że nieprzekonani zmienią zdanie zachęceni przykładem osób, którym udało się zaszczepić pierwszego dnia.
Pierwsza dostawa 10 tys. sztuk szczepionek dotarła do Polski 25 grudnia. W niedzielę, 27 grudnia rozpoczął się proces dystrybucji do 72 tzw. szpitali węzłowych. Zaszczepiło się dwa tysiące osób, co obszernie relacjonowały media.
Dzisiaj przyjechała do Polski druga dostawa - 300 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19. Rozpoczęła się jej dystrybucja do ponad 250 szpitali.
Co z osobami, które mimo wszystko nie skorzystają z możliwości zaszczepienia się w terminie „0”? Jak informuje podyplomie.pl Ministerstwo Zdrowia, będą mogły się zaszczepić na zasadach ogólnych. Ważność skierowania wynosi 2 miesiące.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować