Rejestracja w okienku to przeżytek?

Resort idzie z postępem i proponuje pacjentom e-rejestrację

Okienka do rejestracji w poradniach wkrótce odejdą do przeszłości? Ministerstwo Zdrowia testuje nowe rozwiązania. Na początek możliwość samodzielnej rejestracji będą mieli pacjenci z województw łódzkiego i mazowieckiego – poinformował w poniedziałek (9 maja) podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.
W poniedziałek w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym w Łodzi odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotycząca dostępu pacjentów do e-usług w obszarze ochrony zdrowia.
Szef resortu poinformował o nowym pilotażu. Na terenie dwóch województw: łódzkiego i mazowieckiego zostanie przetestowana e-rejestracja.
Niedzielski zapewnił, że e-rejestracja zwiększy dostępność do świadczeń zdrowotnych. W województwie łódzkim i mazowieckim będzie można pilotażowo zarejestrować się na wizytę u kardiologa oraz na badania specjalistyczne: rezonans magnetyczny i tomografię komputerową – zapowiedział.
Rozwijana będzie domowa opieka medyczna – kompleksowa usługa zdalnego monitorowania stanu zdrowia pacjentów.
– W najbliższym czasie wdrożymy monitoring urządzeń wszczepialnych. Wszystko z myślą o większym bezpieczeństwie pacjentów – powiedział minister zdrowia.
Nowości zapowiadane przez ministra to kolejne rozwiązania kładące nacisk na zdalną opiekę medyczną i wykorzystanie nowych technologii. Kilka dni temu pisaliśmy o planach rozszerzenia pilotażu elektronicznych stetoskopów o kolejną grupę pacjentów POZ. Stetoskopy posłużą do opieki nad pacjentami po przebytym zakażeniu SARS-CoV-2, którzy ukończyli 18. rok życia i wymagają dalszej opieki oraz diagnostyki układu oddechowego w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

id