Flesz

Flesz

IKA

Krótsze studia?

Skrócenie studiów medycznych to jeden z pomysłów zawartych w raporcie przygotowanym przez zespół prof. Tomasza Rostkowskiego z Zakładu Zarządzania Kapitałem Ludzkim SGH. Jego zdaniem poza zwiększeniem limitów na studiach musielibyśmy zmienić system kształcenia, tak aby prawo wykonywania zawodu lekarze uzyskiwali nie w ciągu siedmiu lat, ale pięciu. Zdaniem prof. Rostkowskiego w tej chwili kształcenie lekarzy trwa zbyt długo, tym bardziej że medycyna jest dziedziną praktyczną i wieloletnie nauczanie teorii nie jest najbardziej pożądane. Dodatkowym argumentem jest to, że 80 proc. lekarzy kształci się dalej w ramach specjalizacji i nie leczy bardzo skomplikowanych przypadków.

W sprawie głos zabrała już NRL, której wiceprezes Krzysztof Madej oświadczył, że nie widzi możliwości ani potrzeby skrócenia procesu kształcenia.

Bałagan w kasie

Podwyższenie płacy minimalnej do 2600 zł w przyszłym i 4 tys. zł w 2023 roku spowoduje rewolucję w ochronie zdrowia.

Choć dostosowanie ustawy o ustalaniu najniższego wynagrodzenia do płacy minimalnej jest sporym wyzwaniem, to jeszcze nie wszystko. Zdaniem Jana Czarneckiego, szefa Porozumienia Rezydentów OZZL, zamieszanie, z jakim mamy do czynienia, to dowód brak...

Pełna wersja artykułu omawia następujące zagadnienia:

Bałagan w kasie

Podwyższenie płacy minimalnej do 2600 zł w przyszłym i 4 tys. zł w 2023 roku spowoduje rewolucję w ochronie zdrowia.

Kody śmierci

Konsultant krajowy w dziedzinie patomorfologii i prezes Polskiego Towarzystwa Patologów prof. Andrzej Marszałek uważa, że szpitale powinny przeprowadzać sekcje w przypadku [...]

Wskazania nagłe

Ambulatoryjna opieka ze wskazań nagłych to nowy zakres świadczeń, który wprowadza NFZ.

Co trzeci nie zdał

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi na swojej stronie internetowej opublikowało komunikat na temat wyników LDEK w sesji jesiennej 2019 roku.

Do góry