Zasady prawidłowego stosowania leków przeciwdepresyjnych. Dlaczego warto stosować dawki maksymalne?

prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki oraz prof. Angelous Halaris (USA)

01:06:10
edycja II

Zaburzenia depresyjne obok uzależnień to najczęstszy problem psychiczny Polaków. Dostępne jest szerokie spektrum skutecznych leków przeciwdepresyjnych. Często jednak istnieje obawa przed stosowaniem ich w wysokich czy wręcz maksymalnych dawkach, a preferowaną strategią jest politerapia. Wykładowcy przedstawią zalety i wady zwiększania dawek leków oraz dołączania nowych substancji. Udzielą wskazówek jak prowadzić farmakoterapię, aby zminimalizować ryzyko depresji lekoopornej.

Jakie tematy poruszyliśmy?
• Jak postawić prawidłową diagnozę depresji? Na co uważać, żeby uniknąć błędu?
• Najczęstsze błędy, które są przyczyną rozwoju depresji lekoopornej
• Czy w USA również, w przypadku niesatysfakcjonujących wyników leczenia, obserwuje się tendencję do szybkiej zamiany leku lub dołączania drugiej substancji? Czy nie lepszym rozwiązaniem jest zwiększenie dawki pierwszego leku?
• Czy uda się powstrzymać falę depresji, zwłaszcza w dobie pandemii? Jak z tym problemem radzi sobie system opieki zdrowotnej w USA?
___

👉 Co to jest projekt "Psychiatria bez granic"?
Celem międzynarodowego projektu Psychiatria bez granic jest przekazanie Państwu najnowszych wytycznych i informacji z zakresu psychiatrii. W pierwszej edycji zainteresowanie wywiadami prowadzonymi przez profesora Piotra Gałeckiego wykazało 2500 lekarzy. Zagwarantowaliśmy Państwu ponad 500 minut praktycznych wskazówek przekazywanych przez światowej klasy specjalistów. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy kolejną edycję projektu Psychiatria bez granic.

Weź udział w bezpłatnych webinariach z cyklu "Psychiatria bez granic" i bądź na bieżąco z wiedzą z zakresu psychiatrii > https://podyplomie.pl/psychiatria/webinars/52