[nagranie wideo] Strategie terapeutyczne u osób chorujących na schizofrenię ze współistniejącym uzależnieniem
22.11.2024
Zaburzenia depresyjne obok uzależnień to najczęstszy problem psychiczny Polaków. Dostępne jest szerokie spektrum skutecznych leków przeciwdepresyjnych. Często jednak istnieje obawa przed stosowaniem ich w wysokich czy wręcz maksymalnych dawkach, a preferowaną strategią jest politerapia. Wykładowcy przedstawią zalety i wady zwiększania dawek leków oraz dołączania nowych substancji. Udzielą wskazówek jak prowadzić farmakoterapię, aby zminimalizować ryzyko depresji lekoopornej.
Jakie tematy poruszyliśmy?
• Jak postawić prawidłową diagnozę depresji? Na co uważać, żeby uniknąć błędu?
• Najczęstsze błędy, które są przyczyną rozwoju depresji lekoopornej
• Czy w USA również, w przypadku niesatysfakcjonujących wyników leczenia, obserwuje się tendencję do szybkiej zamiany leku lub dołączania drugiej substancji? Czy nie lepszym rozwiązaniem jest zwiększenie dawki pierwszego leku?
• Czy uda się powstrzymać falę depresji, zwłaszcza w dobie pandemii? Jak z tym problemem radzi sobie system opieki zdrowotnej w USA?
___
👉 Co to jest projekt "Psychiatria bez granic"?
Celem międzynarodowego projektu Psychiatria bez granic jest przekazanie Państwu najnowszych wytycznych i informacji z zakresu psychiatrii. W pierwszej edycji zainteresowanie wywiadami prowadzonymi przez profesora Piotra Gałeckiego wykazało 2500 lekarzy. Zagwarantowaliśmy Państwu ponad 500 minut praktycznych wskazówek przekazywanych przez światowej klasy specjalistów. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy kolejną edycję projektu Psychiatria bez granic.
Weź udział w bezpłatnych webinariach z cyklu "Psychiatria bez granic" i bądź na bieżąco z wiedzą z zakresu psychiatrii > https://podyplomie.pl/psychiatria/webinars/52