darmowy webinar

Czy esketamina może być przełomem w leczeniu depresji lekoopornej?

  • 08/07/2020
  • 60 min.
  • Jj8
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Siwek2
Dr hab. n. med. Marcin Siwek

Specjalista psychiatrii, Kierownik Zakładu Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii UJ CM oraz Zastępca Kierownika Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Krakowie.

Poruszane tematy
Szacuje się, że z powodu depresji cierpi na terenie Europy ponad 40 milionów osób. W Polsce to prawie dwa miliony pacjentów. Wiele badań wskazuje na to, że co trzeci pacjent spełnia kryteria depresji lekoopornej – zaburzenie depresyjne u osób dorosłych, u których nie wystąpiła odpowiedź na co najmniej dwa różne leki przeciwdepresyjne (stosowane w odpowiedniej dawce, przez odpowiedni czas) w obecnym epizodzie depresji o stopniu nasilenia od umiarkowanego do ciężkiego.

Przez ostatnie 30 lat farmakoterapia w depresji skupiała się w dużej mierze na ingerencji w funkcjonowanie układu monoamin, co nie poprawiało rokowań pacjentów z depresją lekooporną. Doniesienia o roli układu glutaminianergicznego, wpisują się w niezaspokojone potrzeby medyczne i stanowią nowe możliwości w leczeniu depresji.

Zapraszamy do udziału w webinarium oraz do zadawania pytań.


Agenda:

  • wyzwania w leczeniu depresji i depresji lekoopornej
  • rola układu glutaminianergicznego w patofi zjologii depresji
  • mechanizm działania esketaminy
  • wyniki skuteczności i bezpieczeństwa esketaminy
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA