PSYCHIATRIA BEZ GRANIC

Jak wcześnie rozpoznać i prawidłowo leczyć depresję lekooporną, szczególnie u młodzieży

  • 06/05/2021
  • 18:30
  • 60 min.
  • Logo mt gr angelini bh3
Aby wziąć udział w wydarzeniu
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Galeckiv2
prof. Danuta Wasserman oraz prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki

Celem międzynarodowego projektu Psychiatria bez granic jest przekazanie Państwu najnowszych wytycznych i informacji z zakresu psychiatrii. W pierwszej edycji zainteresowanie wywiadami prowadzonymi przez profesora Piotra Gałeckiego wykazało 2500 lekarzy. Zagwarantowaliśmy Państwu ponad 500 minut praktycznych wskazówek przekazywanych przez światowej klasy specjalistów. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy kolejną edycję projektu Psychiatria bez granic.

Wśród naszych ekspertów tym razem znajdą się między innymi: prof. Dorota Religa, prof. Danuta Wasserman, prof. Andrew Chan, prof. Michael Davidson, prof. Noam Kitrey.

Poruszane tematy

Blisko pół miliona Polaków zmaga się z depresją lekooporną, z czego istotną grupę stanowią osoby poniżej 18 r.ż. Niestety w tej grupie chorych ryzyko samobójstwa jest znaczącą większe. Z ekspertem – prezydentem-elektem WPA prof. Danutą Wasserman porozmawiamy o przesłankach klinicznych lekooporności, wyzwaniach globalnych dla współczesnej psychiatrii oraz strategiach jakie należy podjąć w celu zmniejszenia liczby samobójstw.

Agenda

- W czym należy upatrywać przyczyn ogromnej ilości samobójstw w Europie i Azji Południowo-Wschodniej? Dlaczego na innych kontynentach nie obserwuje się tego zjawiska?
- Z czego może wynikać przewaga samobójców płci męskiej? Czy mężczyźni gorzej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata?
- Jakie działania należy podjąć, żeby odwrócić trend w liczbie samobójstw wśród dzieci i młodzieży?
- Jakie strategie postępowania psychiatrów i psychologów mogą prowadzić do zmniejszenia liczby samobójstw?
- Jakie są globalne wyzwania dla psychiatrii w przyszłości

- - -

ℹ️ Uczestnicy pierwszej edycji "Psychiatria bez granic", którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy drugiej edycji. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniu?
Nagrania poprzednich webinarów możesz obejrzeć po zalogowaniu na naszej stronie Więcej >


DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA