PSYCHIATRIA BEZ GRANIC

Rola czynników psychologicznych w powstawaniu i przebiegu chorób układu krążenia

  • 07/12/2021
  • 60 min.
  • Logo mt gr
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Ga%c5%82ecki
prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki oraz prof. Michal Vrablik

Zbudowani Państwa zainteresowaniem drugą edycją międzynarodowego projektu edukacyjnego „Psychiatria bez granic”, kontynuujemy projekt jesienią 2021 roku. Przed Państwem kolejne wywiady prof. Piotra Gałeckiego z wybitnymi ekspertami z wiodących ośrodków naukowych i akademickich z całego świata. Rozmowy będą dotyczyły ważnych problemów klinicznych, jak schizofrenia, depresja, współchorobowość psychiczna i somatyczna. Omówimy zmiany w podejściu związane z nową klasyfikacją chorób ICD-11, która w szczególny sposób „reformuje” psychiatrię. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością zapraszamy na kolejne. Uczestnicy poprzedniej edycji są zapisani automatycznie. Nie ma konieczności dokonywania ponownego zapisu.

Poruszane tematy

• Jak aktywność fizyczna i odpowiednia dieta mogą pomóc w profilaktyce chorób układu krążenia i chorób psychicznych?
• Czy znamy mechanizm, który odpowiada za współwystępowanie chorób układu sercowo-naczyniowego i zaburzeń psychicznych?
• Jakie są możliwości zapobiegania dyslipidemii u pacjentów cierpiących na schizofrenię? Czy suplementy diety mają zastosowanie we wsparciu układu immunologicznego? I czy takie ich działanie może mieć znaczenie w hamowaniu rozwoju depresji?
• Jak rodzą sobie Czesi w czasie czwartej fali pandemii COVID-19?

Chorobom układu sercowo-naczyniowego często towarzyszą różne zaburzenia psychiczne. Zwłaszcza u osób z chorobą niedokrwienną serca, stwierdzono wyższe ryzyko wystąpienia depresji i trudności w uzyskaniu stabilizacji nastroju. Z drugiej strony współwystępująca depresja czy schizofrenia może wpływać niekorzystanie na wynik leczenia choroby układu krążenia. Dlatego też istotne jest holistyczne podejście do pacjenta oraz profilaktyka, zarówno chorób układu krążenia, jak i chorób psychicznych.  
O tym czy choroby układu sercowo-naczyniowego i choroby psychiczne mogą mieć wspólne podłoże patofizjologiczne oraz czy w związku z tym możliwe jest wdrożenie tych samych metod profilaktyki, a nawet leczenia tych zaburzeń porozmawiają prof. Michal Vrablik i prof. Piotr Gałecki

------
ℹ️ Uczestnicy poprzednich edycji "Psychiatria bez granic", którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy trzeciej edycji. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniu?
Nagrania poprzednich webinarów możesz obejrzeć po zalogowaniu na naszej stronie Więcej >


DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA