PSYCHIATRIA BEZ GRANIC

Zasady politerapii lekami przeciwpsychotycznymi

  • 21/06/2022
  • 18:30
  • 60 min.
  • Logo mt gr
Aby wziąć udział w wydarzeniu
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

20220428
prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki oraz prof. Stehpan Hjorth

Zbudowani Państwa zainteresowaniem trzecią edycją międzynarodowego projektu edukacyjnego „Psychiatria bez granic”, kontynuujemy projekt od wiosny 2022 roku. Przed Państwem kolejne wywiady prof. Piotra Gałeckiego z wybitnymi ekspertami z wiodących ośrodków naukowych i akademickich z całego świata. Rozmowy będą dotyczyły ważnych problemów klinicznych, jak schizofrenia, depresja, współchorobowość psychiczna i somatyczna. Omówimy zmiany w podejściu związane z nową klasyfikacją chorób ICD-11, która w szczególny sposób „reformuje” psychiatrię. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością zapraszamy na kolejne. Uczestnicy poprzedniej edycji są zapisani automatycznie. Nie ma konieczności dokonywania ponownego zapisu.

Poruszane tematy
• Czym się kierować przy wyborze neuroleptyku dla pacjenta cierpiącego na  schizofrenię z różnymi chorobami współtowarzyszącymi?
• Które leki przeciwpsychotyczne są skuteczne w redukcji objawów negatywnych schizofrenii, a które w redukcji objawów pozytywnych?
• Czy istnieje lek przeciwpsychotyczny, który byłby lekiem pierwszego rzutu?
• Jakie mogą być negatywne skutki stosowania nowych neuroleptyków?
• Które leki przeciwpsychotyczne można za sobą łączyć, a jakich politerapii lepiej unikać?
Leki przeciwpsychotyczne (neuroleptyki) są współcześnie podstawą leczenia osób z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi. Około 1/3 pacjentów cierpiących na schizofrenią przyjmuje leki przeciwpsychotyczne w politerapii. Taka forma leczenia jest stosowana przeważnie wtedy, kiedy uznaje się, że pojedyncze leki są niewystarczająco skuteczne. Niekiedy politerapia jest racjonalna i oparta na dowodach, a czasami wręcz przeciwnie i może przynosić więcej szkód niż pożytku.
O tym, jakie leki przeciwpsychotyczne wybierać u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi oraz jak w bezpieczny sposób stosować politerapię porozmawiają prof. Stehpan Hjorth oraz prof. Piotr Gałecki.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA