KARDIOEXPRESS

Kardioseksuologia, czyli o powiązaniach zaburzeń erekcji z chorobami układu krążenia, ich wczesnej diagnostyce i leczeniu

  • 19/04/2021
  • 18:30
  • 30 min.
  • Microsoftteams image %2835%29
Aby wziąć udział w wydarzeniu
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Kardioex1904
prof. Artur Mamcarz, dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Balsam

prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii II Wydziału Lekarskiego WUM. Pełni funkcję prodziekana II Wydziału Lekarskiego WUM. Był przewodniczącym Sekcji Kardiologii Sportowej i Sekcji Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej PTK, a obecnie pracuje w Zarządzie Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK oraz w Komisji Promocji Zdrowia PTK. Zasiada w Radzie Naukowej przy Polskiej Federacji Producentów Żywności. Jest członkiem Komisji Medycznej PKOl.

dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Balsam
Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii, adiunkt I Katedry i Kliniki Kardiologii, WUM, sekretarz Komisji Informatyki i Telemedycyny PTK oraz ekspert w dziedzinie zdrowia mobilnego i telemedycyny. Od października 2017 roku wchodził w skład grupy ekspertów ds. Strategii e-Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Cyfryzacji. Jest recenzentem wytycznych postępowania z pacjentami z migotaniem przedsionków ESC, autorem licznych aplikacji mobilnych wspierających pracę lekarzy. Klinicznie zajmuje się zabiegowym leczeniem zaburzeń rytmu serca (ablacja) oraz pacjentami z niewydolnością serca. Zwycięzca konkursu Supertalent Medycyny 2020 czasopisma Puls Medycyny.

Poruszane tematy

Zaburzenia erekcji mogą być wczesny rewelatorem choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego i innych schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Z drugiej strony osoby po przebytych incydentach sercowo-naczyniowych, mogą chcieć powrócić do aktywności seksualnej. Jednym i drugim można pomóc tylko wówczas, gdy zaburzenia zostaną ujawnione w trakcie rozmowy z pacjentem i prawidłowo zdiagnozowane. Podyskutujemy o sztuce zbierania wywiadu, poszerzonej diagnostyce i leczeniu zaburzeń erekcji u chorych kardiologicznych. Na webinarium zapraszają prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz i dr hab. n. med. Paweł Balsam.

Agenda:

1. Krótko o przyczynach zaburzeń erekcji
2. Czy zaburzenia erekcji mogą świadczyć o chorobie układu sercowo-naczyniowego?
3. Diagnostyka zaburzeń erekcji, szczególnie i pacjentów z podejrzeniem choroby układu krążenia
4. Jak pomóc pacjentowi, czyli przewodnik leczenia zaburzeń erekcji
5. Jak leczyć dysfunkcję erekcyjną u osób po zawale?
6. Rozmowa o seksie z pacjentem po przebytym incydencie sercowo-naczyniowym
7. Czy seks u chorych z chorobami układu krążenia jest bezpieczny?

 

ℹ️ Uczestnicy poprzednich spotkań Kardioexpress, którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

- -

Co to jest KARDIOEXPRESS?
Kardioexpress to cykl cotygodniowych webinarów poświęconych tematyce kardiologicznej. Rozmowy z ekspertami przeprowadza dr hab. n. med. Paweł Balsam przedstawiając najnowsze zalecenia i wytyczne postępowania w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego. Wśród naszych wybitnych gości znajdą się między innymi: Prof. Katarzyna Mizia-Stec, Prof. Piotr Jankowski, Prof. Marcin Grabowski, Prof. Artur Mamcarz.

Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniu?
Nagrania z poprzednich webinarów możesz obejrzeć po zalogowaniu na naszej stronie. Więcej >
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA