Tylko do 18.10 kup bilet na XV Kongres Akademii po Dyplomie - Ginekologia w nowej niższej cenie!  Sprawdź >

KARDIOEXPRESS II edycja

Współczesna farmakoterapia nadciśnienia tętniczego – co zmieniły wytyczne ESC 2021 dotyczące prewencji chorób układu krążenia

  • 18/10/2021
  • 18:30
  • 30 min.
  • Microsoftteams image %2835%29
Aby wziąć udział w wydarzeniu
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

1810 n
prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, prof. dr hab. n. med. Aleksander Prejbisz

prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz
kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Wydziału Lekarskiego WUM. Był przewodniczącym Sekcji Kardiologii Sportowej i Sekcji Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej PTK, a obecnie pracuje w Zarządzie Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK oraz w Komisji Promocji Zdrowia PTK. Zasiada w Radzie Naukowej przy Polskiej Federacji Producentów Żywności. Jest członkiem Komisji Medycznej PKOl oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

prof. dr hab. n. med. Aleksander Prejbisz
specjalista chorób wewnętrznych, specjalista hipertensjolog, pracuje w Klinice Nadciśnienia Tętniczego Narodowego Instytutu Kardiologii. Prof. Aleksander Prejbisz uzyskał tytuł Clinical Hypertension Specialist przyznawany przez European Society of Hypertension. Prof. Aleksander Prejbisz jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Ponadto, prof. Aleksander Prejbisz jest autorem lub współautorem publikacji oryginalnych  krajowych i zagranicznych, w takich czasopismach jak: Lancet Diabetes and Endocrinology, JACC Cardiovascular Imaging, Cardiovascular Research, Hypertension, Kidney International, Journal of Hypertension, Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, Blood Pressure, American Journal of Hypertension, I Hypertension Research. Jest również współautorem i autorem monografii, rozdziałów w monografiach i artykułów poglądowych z zakresu nadciśnienia tętniczego. Bierze czynny udział w wielu konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych.

Poruszane tematy
1. Ocena ryzyka sercowo-naczyniowego – wartości ciśnienia tętniczego w gabinecie czy poza gabinetem?
2. Wartości docelowe ciśnienia tętniczego – kiedy zaczyna się wiek podeszły?
3. Schemat terapii nadciśnienia tętniczego – prosty czy skomplikowany?
4. Oporne nadciśnienie tętnicze – spironolakton podstawowym 4-tym lekiem?


ℹ️ Uczestnicy poprzednich spotkań Kardioexpress, którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

- -

Co to jest KARDIOEXPRESS?
To już druga edycja cyklu cotygodniowych webinarów poświęconych tematyce kardiologicznej. Rozmowy z ekspertami przeprowadza prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, przedstawiając najnowsze zalecenia i wytyczne postępowania w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego.

Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniu?
Nagrania z poprzednich webinarów możesz obejrzeć po zalogowaniu na naszej stronie. Więcej >DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA