Dziećmi lekarzy zaopiekuje się samorząd

Warsztaty kulinarne i plastyczne – warszawska izba nie zostawi 12 listopada lekarzy w potrzebie

Co robić z dziećmi, gdy przedszkola i szkoły są zamknięte, a rodzice lekarze muszą iść do pracy? Odpowiedź na dylemat, przed którym staną lekarze 12 listopada, znalazła Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie i tego dnia zapewnia opiekę dzieciom.
– Planujemy zorganizowanie warsztatów plastyczno-edukacyjnych „100-lecie odzyskania niepodległości”, w czasie których będzie możliwość pozostawienia swoich dzieci pod opieką nauczyciela, przedszkolanki, opiekuna na określony czas, w miejscu dostosowanym do potrzeb dzieci – ogłosiła izba lekarska w Warszawie na swojej stronie internetowej.
Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Tylko pierwszego dnia lekarze zgłosili kilkanaście dzieci w różnym wieku, głównie 4-7 latków. Lekarze umawiają się między sobą – jedni rodzice dzieci zawiozą, drudzy przywiozą.
Zainteresowani rodzice lekarze wciąż mogą zgłaszać swoje pociechy pod numerem telefonu 22 54 28 348.
Nie wiadomo, czy izby w innych miastach podchwycą pomysł i pójdą w ślady Warszawy. – Jak się przekonaliśmy, znaleźć miejsce i zorganizować coś w tym terminie graniczy z cudem. Wszyscy biorą wolne, robią sobie długi weekend – mówi Maria Kłosińska, koordynator ds. mediów Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.
Całodniowa zabawa będzie trwać w godz. 7-16 w sali zabaw Fikołki w CH Arkadia. Program będzie bogaty, przewidziano m.in. warsztaty kulinarne i plastyczne. Opieka jest bezpłatna, warszawska izba sfinansuje ją z pieniędzy ze składek.

ID

Komentarze (1)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować

Funky

03.11.2018 18:44

A kto się zaopiekuje dziećmi przedszkolanek i nauczycielek, które będą opiekować się dziećmi lekarzy?

0