Lekarzu, zbieraj podpisy pod ustawą

Projekt „Szczepimy bo myślimy” zaktywizował lekarzy.

- Akcja dopiero wystartowała, a już widzimy zainteresowanie lekarzy. Wysłaliśmy do nich instrukcję jak przyłączyć się i zbierać podpisy, wielu lekarzy dzwoni i pyta o szczegóły – mówi podyplomie.pl Monika Kowalska, rzecznik Porozumienia Zielonogórskiego.
Porozumienie wsparło inicjatywę zbierania podpisów pod projektem ustawy, która umożliwi samorządom wprowadzenie szczepień jako punktowanego kryterium przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli. Jak poinformował jeden z twórców projektu Robert Wagner, 6 lutego marszałek Sejmu przyjął zawiadomienie o utworzeniu komitetu dla tej inicjatywy. Od tego czasu są trzy miesiące na zebranie pod projektem przynajmniej 100 tys. podpisów poparcia. Inicjatywę już wcześniej poparły Naczelna oraz Okręgowe Izby Lekarskie. Teraz także prezes zarządu Porozumienia Zielonogórskiego (PZ) Jacek Krajewski zadeklarował wsparcie i pomoc w zbieraniu podpisów.
Nie można przysyłać podpisów drogą elektroniczną, dlatego ważna jest pomoc lekarzy. Osoby, które chciałyby wyłożyć listy w swoich gabinetach mogą pobrać formularze na stronie szczepimybomyslimy.pl Znajduje się tam m.in. z lista do zbierania podpisów, projekt ustawy, plakaty, a także uzasadnienie ustawy.

ID

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować