Digitalizować, aby drukować?

E-skierowanie z opcją wydruku

Zbliżający się od nowego roku moment przejścia na e-receptę mobilizuje pracowników medycznych do wystawiania e-recept i rozpoczynania wystawiania e-skierowań – poinformowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ).

W październiku przeprowadzono około 140 szkoleń w ponad 90 miejscowościach na temat e-dokumentacji.

Jak zauważa CSIOZ, szczególne zainteresowanie lekarzy budzi wprowadzona do systemu nowość – możliwość wygenerowania wydruku informacyjnego. W jakim celu? Twórcy aplikacji do e-recept i e-zwolnień wyjaśniają, że „opracowany w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i NFZ wydruk informacyjny pozwoli na realizację świadczeń zarówno w postaci elektronicznej, jak i w postaci tradycyjnego skierowania papierowego. Aby na podstawie takiego wydruku informacyjnego można było zrealizować świadczenie w formie tradycyjnej, niezbędne jest opatrzenie go podpisem lekarza wystawiającego”.

Oznacza to, że e-skierowanie będzie miało papierowy odpowiednik – wydruk informacyjny z odręcznym podpisem lekarza.

Twórcy systemu przypomnieli też, że aby wystawiać e-skierowanie, trzeba być podłączonym do Systemu P1 (posiadać te same certyfikaty co w przypadku e-recepty) oraz wystąpić do swojego dostawcy systemu gabinetowego o możliwość udostępnienia funkcjonalności e-skierowania.

W ocenie CSIOZ, lekarze i personel medyczny coraz chętniej korzystają z udostępnionych narzędzi elektronicznych. W październiku dziennie wystawianych było ponad 680 tys. e-recept i ponad 7 tys. e-skierowań.

INK

Komentarze (2)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować

Krzysiek

16.11.2019 00:13

x

0

Krzysiek

16.11.2019 00:15

y

0