Bezpłatne webinarium 'Długodziałające leki przeciwpsychotyczne – wyzwanie czy okazja w obecnych czasach?'

Weź udział w bezpłatnym webinarium: 'Długodziałające leki przeciwpsychotyczne – wyzwanie czy okazja w obecnych czasach?'

https://www.podyplomie.pl/webinars/38

Data: 03.06.2020 r., godz. 18:30-19:30

Wykładowcy:
prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec, dr hab. n. med. Marcin Siwek

prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec - kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.  Promotor 17 ukończonych prac doktorskich, był opiekunem 5 habilitacji w Katedrze Psychiatrii PUM. Opublikował przeszło 300 prac oryginalnych, poglądowych w języku polskim, angielskim i niemieckim. 

dr hab. n. med. Marcin Siwek – specjalista psychiatrii, Kierownik Zakładu Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii UJ CM oraz Zastępca Kierownika Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Krakowie 

Poruszane tematy:

• Samowolne przerywanie leczenia, pomijanie poszczególnych dawek leków jest niestety bardzo częstym zjawiskiem wśród pacjentów ze schizofrenią.

• Może mieć to bardzo negatywne skutki wiążące się z wysokim ryzykiem nawrotu objawów choroby i w konsekwencji koniecznością hospitalizacji, czego zwłaszcza w obecnych czasach pandemii jak najbardziej należałoby unikać.

• Leki przeciwpsychotyczne w iniekcjach o przedłużonym działaniu stanowią jedną z najefektywniejszych strategii przeciwdziałania nawrotom w schizofrenii.

• Dlaczego tylko ok 4% pacjentów ze schizofrenią w Polsce korzysta z tej opcji terapeutycznej?


Weź udział https://www.podyplomie.pl/webinars/38


Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować