Samorząd lekarski wygrał z firmą szkolącą kosmetologów

Sąd nakazał usunąć kontrowersyjną treść

W środę 26 maja Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację firmy prowadzącej szkolenia dla kosmetologów od korzystnego dla samorządu lekarskiego wyroku z 29 września 2020 r.
Jak pamiętamy, samorząd lekarski pozwał firmę, która zamieściła na swojej stronie internetowej informację sugerującą rzekomą weryfikację szkoleń dla kosmetologów przez izby lekarskie o treści: „Uprawniania prowadzonego Ośrodka do szkoleń Kosmetologów pozytywnie zweryfikowane przez Izbę Lekarską!” „(…) jest wiodącym ośrodkiem (…) jedynym pozytywnie zweryfikowanym do takich szkoleń przez Izbę Lekarską”.
W ocenie samorządu lekarskiego takie działanie firmy stanowiło naruszenie jego dóbr osobistych jako instytucji zobowiązanej do sprawowania pieczy nad należytym wykonywaniem zawodu przez lekarzy i lekarzy dentystów, z czym zgodził się Sąd Okręgowy w Warszawie wyroku z 29 września 2020 r., a teraz również Sąd Apelacyjny w dzisiejszym wyroku, który w całości podzielił stanowisko samorządu lekarskiego.
Zgodnie z wyrokiem – firma ma  siedem dni na usunięcie wpisu naruszającego dobra osobiste samorządu lekarskiego ze swojej strony internetowej. Najwyraźniej jednak z realizacją postanowienia sądu się nie spieszy.  Jeszcze w środę wieczorem wpis wciąż znajdował się na stronie.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować