Przyszli lekarze nauczą się, jakich błędów nie popełniać

WUM buduje Centrum Symulacji Medycznych

To będzie potężna inwestycja o wartości 131 mln zł. Zakończenie planowane jest już w przyszłym roku. WUM właśnie podpisał umowę z generalnym wykonawcą – firmą PORR S.A.
Prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM, zapewnia, że centrum będzie przeznaczone dla wszystkich studentów, nie tylko tych z kierunku lekarskiego, a także dla lekarzy i pracowników medycznych różnych specjalności.
Nowoczesny budynek stanie przy ul. Pawińskiego. Znajdą się tam m.in. sale wiernie odwzorowujące salę operacyjną, porodową, sale intensywnej terapii i do nauki umiejętności stomatologicznych. Będzie przestrzeń opieki przedszpitalnej z karetką pogotowia, a także sale umiejętności technicznych. Będzie można ćwiczyć szycie ran, zakładanie opatrunków, cewnikowanie itp. Będą również sale przeznaczone do zajęć z komunikacji medycznej z udziałem pacjenta symulowanego oraz przeznaczone do przeprowadzania egzaminu OSCE (Objective Structured Clinical Examination).
Dr Marcin Kaczor, kierownik Projektu CSM, przypomina, że centrum daje możliwość popełniania błędów w bezpiecznych warunkach. Studenci mogą przyjrzeć się temu, co zrobili źle, poprawić błąd, dobrze go zapamiętać i nie popełniać go w przyszłości.
Poza tym trenują w zespołach interdyscyplinarnych, złożonych nie tylko ze studentów kierunku lekarskiego, ale również pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego itd. Dzięki temu uczą się współpracy.
Piotr Kledzik, prezes zarządu PORR S.A., zapewnił, że budowa rozpocznie się niezwłocznie.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować