Strategie terapii niefarmakologicznej schizofrenii z przeważającymi objawami negatywnymi

Prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki, prof. dr. Peter Falkai

00:58:19
edycja II

Podstawowym celem leczenia chorych na schizofrenię jest przywrócenie ich do jak najbardziej satysfakcjonującego życia rodzinnego, zawodowego, interpersonalnego oraz do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Zadaniem całego zespołu opiekującego się chorym jest długoterminowe zmniejszenie nasilenia objawów choroby, ale też minimalizacja obciążenia leczeniem. Dokonuje się tego włączając odpowiednie leki, ale również stosując adekwatne strategie leczenia pozafarmakologicznego. I o tym będzie kolejne webinarium z cyklu „Psychiatria bez granic”, na które serdeczne zapraszamy.

Jakie tematy poruszyliśmy?
✔️ Opis schizofrenii w klasyfikacji ICD-11 – najistotniejsze zmiany
✔️ Różnice rokowania pacjentów za zależności od tego, które objawy są dominujące (pozytywne czy negatywne)
✔️ Kiedy możemy mówić o pierwotnych, a kiedy o wtórnych objawach negatywnych – jakie ma to znaczenie kliniczne?
✔️ Pozycja kariprazyny w kompleksowym leczeniu schizofrenii
✔️ Strategie niefarmakologiczne rekomendowane w kompleksowym leczeniu schizofrenii
✔️ Strategie zmniejszenia ryzyka zespołu metabolicznego i innych współistniejących chorób somatycznych

___

👉 Co to jest projekt "Psychiatria bez granic"?

Celem międzynarodowego projektu Psychiatria bez granic jest przekazanie Państwu najnowszych wytycznych i informacji z zakresu psychiatrii. W pierwszej edycji zainteresowanie wywiadami prowadzonymi przez profesora Piotra Gałeckiego wykazało 2500 lekarzy. Zagwarantowaliśmy Państwu ponad 500 minut praktycznych wskazówek przekazywanych przez światowej klasy specjalistów. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy kolejną edycję projektu Psychiatria bez granic.

Weź udział w bezpłatnych webinariach z cyklu "Psychiatria bez granic" i bądź na bieżąco z wiedzą z zakresu psychiatrii > https://podyplomie.pl/psychiatria/webinars/52