Nowy ośrodek onkologiczny na mapie Łodzi

Szpital Bonifratrów rozbudował się

W Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Łodzi powstało Regionalne Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Onkologicznych. W nowym ośrodku mieszczą się: oddział onkologii klinicznej, oddział chemioterapii, zakład diagnostyki obrazowej oraz centralna sterylizatornia.
Również w istniejącej części przeprowadzono modernizację - powstała nowa sala operacyjna, sala wybudzeń jest większa, zwiększono też liczbę łóżek.
Szpital ma zamiar zwiększyć liczbę zabiegów i operacji o 25 proc. Dzięki nowemu tomografowi i rezonansowi magnetycznemu będzie mógł zaoferować nowoczesną diagnostykę. Więcej miejsc przewidziano także na Oddziale Medycyny Paliatywnej.
Inwestycja - budowa i wyposażenie - kosztowała 27 mln zł. Były to pieniądze własne bonifratrów i kredyt inwestycyjny. Milion złotych, za który kupiono tomograf komputerowy, pochodził z rządowego programu przeciwdziałania COVID-19.
Jak zapewnia prezes szpitala, Mateusz Kuzdak, w nowej części już przyjmowani są chorzy - wszyscy w ramach kontraktów z NFZ.
Jak wyjaśnił szef oddziału onkologii klinicznej lek. Jarosław Dyczka, szpital oferuje leczenie wszystkich nowotworów będących guzami litymi. Przyjmuje zarówno nowo zdiagnozowanych pacjentów, jak i takich, którzy chcieliby zmienić placówkę na bliższą ich miejsca zamieszkania. Czas oczekiwania na przyjęcie to kilka dni.
Rocznie Centrum będzie mogło przyjąć 8 tys. pacjentów ambulatoryjnych.

id