BLACK CYBER WEEK! Publikacje i multimedia nawet do 80% taniej i darmowa dostawa od 350 zł! Sprawdź >
Szpital wprowadził podgląd noworodka i otrzymał ważne wyróżnienie
Tytuł Lidera Pacjentocentryzmu przyznany
Podczas pandemii w ekspresowym tempie zaledwie dwóch tygodni Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie wprowadził innowacyjne rozwiązanie #Okonamalucha, dzięki któremu noworodki pozostające w inkubatorze mogą zdalnie słyszeć rodziców, a rodzice mogą widzieć swoje pociechy.
To przedsięwzięcie, czyli streaming podglądu noworodka, wprowadzone z troską o pacjentów oddziałów neonatologicznych i ich rodziców, zostało docenione przez Fundację MY PACJENCI. Uhonorowała ona szpital tytułem Lidera Pacjentocentryzmu.
Program sprawdził się i nadal działa na oddziale. − Może w nim wziąć udział każdy rodzic, którego maluch znajduje się w szpitalu, i to zupełnie bezpłatnie. Obraz z kamer można oglądać w aplikacji dostępnej na wszystkich platformach, zarówno na smartfonie, jak i komputerze: Android/iOS/Windows/MACOS − wyjaśnia Marta Ewa Wojtach, rzeczniczka prasowa Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.
Obraz przesyłany jest w czasie zbliżonym do rzeczywistego, w jakości Full HD, jednocześnie z 44 stanowisk. Możliwość obserwacji dziecka daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa oraz minimalizuje uczucie bezsilności związane z dystansem.
Nagrodę im. Ewy Borek odebrała w imieniu zespołu szpitala w piątek 16 czerwca 2023 r. wicedyrektor, mgr Anastazja Więckiewicz.
Magdalena Kołodziej, prezes Fundacji MY PACJENCI, zapowiada, że nagroda będzie przyznawana co roku.
Lista nagrodzonych
LUBELSKI ZWIĄZEK LEKARZY RODZINNYCH – PRACODAWCÓW za przeprowadzenie w czasie pandemii akcji „Zadzwoń do seniora”, zwracającej szczególną uwagę na problemy osób po 75 r.ż.
FUNDACJA KOALICJA DLA WCZEŚNIAKA za przeprowadzenie w Polsce w czasie pandemii kampanii ZERO SEPARACJI, zwracającej szczególną uwagę na problemy wcześniaków.
ORPEA POLSKA SP. Z O.O. za przeprowadzenie inicjatywy RAZEM W WALCE Z COVID, zwracającej szczególną uwagę na problemy pacjentów klinik rehabilitacyjnych i mieszkańców domów opieki
Nagroda LIDER PACJENTOCENTRYZMU 2023
ZESPÓŁ DS. WDROŻENIA OPIEKI KOORDYNOWANEJ W POZ za opracowanie i wdrożenie modelu opieki koordynowanej, zwracającej szczególną uwagę na osoby przewlekle chore i z utrudnionym dostępem do specjalistów.
Wyróżnienia
STOWARZYSZENIE NA RZECZ WALKI Z CHOROBAMI NOWOTWOROWYMI SANITAS – uruchomienie pierwszego w województwie podkarpackim bezpłatnego gabinetu terapeutyczno-relaksacyjnego dla pacjentów onkologicznych.
AGA SZUŚCIK-ZIĘBA za aktywność w mediach społecznościowych i edukację kobiet w zakresie dbania o własne zdrowie.
FUNDACJA CARITA – uruchomienie projektu #Teleopieka – nowoczesnego systemu, dzięki któremu pacjenci mogą czuć się spokojni w trakcie leczenia
TELEMEDI – uruchomienie narzędzia Health Planner jako wsparcia profilaktyki i zdrowego stylu życia dla pacjentów.
SZPITAL KLINICZNY im. ks. ANNY MAZOWIECKIEJ – uruchomienie w czasie pandemii akcji „#Oko na malucha”, która umożliwiała rodzicom utrzymania nieprzerwanego kontaktu z dziećmi – pacjentami oddziałów neonatologicznych.
SPZOZ W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU – wprowadzenie małoinwazyjnych metod leczenia w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta – zwiększenie jakości świadczonych usług, przy jednoczesnym skróceniu pobytu pacjenta
FUNDACJA ONKOLOGICZNA – ALIVIA uruchomienie w czasie pandemii projektu #ONKOTAXI i organizację transportu dla osób chorych do i ze szpitali oraz placówek, w których świadczone są usługi medyczne.
PORTAL HEMATOONKOLOGIA.PL – wypełnianie luki w przestrzeni internetowej, poprzez zwracanie uwagi na sytuację najmłodszych pacjentów z hemofilią.
SERVIER POLSKA – 20 lat realizacji kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Servier dla serca.