Polska aplikacja pomoże chronić się amerykańskim lekarzom

Program pozwala zapoznać się z procedurami wykorzystania ubrań ochronnych w ciągu kilku minut

Rząd USA zlecił polskiemu startupowi Immersion przygotowanie platformy do przeszkolenia personelu medycznego.
Polacy wykonali zadanie bezbłędnie. Na warszawskim Ursynowie w zaledwie kilka dni stworzyli aplikację. Teraz amerykańscy lekarze będą instalować ją na swoich urządzeniach i dzięki temu w jednakowy, zgodny z najnowszą wiedzą sposób używać ubrania ochronne. – USA zależało na ujednoliceniu zasad, aby w jasny i przystępny sposób szkolić osoby znajdujące się na pierwszej linii frontu, które codziennie są narażone na bezpośredni kontakt z zakażonymi – mówi Piotr Baczyński, CEO Immersion.
Aplikacja krok po kroku pokazuje zasady bezpiecznego zakładania i zdejmowania wyposażenia ochrony osobistej. Dzięki wykorzystaniu awatarów i instruktażowych filmów wideo uczy, jak poprawnie dezynfekować ręce i zdejmować fartuch wraz z rękawiczkami: https://us.emergency.training
USA to kraj z największą na świecie liczbą zgonów na COVID-19. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore, najczarniejszego dnia, 21 kwietnia, wskutek zakażenia koronawirusem zmarło 2751 osób. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do ponad 44 tys.
– Obecnie setki tysięcy lekarzy są zaangażowane w walkę z pandemią, dołączają do nich także służby mundurowe takie jak wojsko czy gwardia narodowa. Wszystkie te osoby są narażone na zakażenie. Według niektórych danych nawet 20 proc. lekarzy może zostać zainfekowanych. Z tego powodu pojawiła się pilna potrzeba stworzenia szybkiego i skutecznego kursu z zakresu używania ubrania ochronnego, czyli masek, peleryn ochronnych, rękawiczek. Ich niewłaściwe stosowanie jest jedną z głównych przyczyn zachorowań. Nasza aplikacja pozwala zapoznać się z procedurami wykorzystania ubrań ochronnych w ciągu kilku minut, a interaktywna forma szkolenia ułatwia zapamiętanie kluczowych informacji -–dodaje Piotr Baczyński.
Przestrzeganie odpowiednich zasad zakładania i zdejmowania elementów ochrony osobistej nie tylko poprawi bezpieczeństwo, ale – jak zapewnia lek. Jakub Olędzki – zmniejszy jego zużycie.
Piotr Baczyński informuje, że obecnie trwa tłumaczenie aplikacji i już wkrótce za pośrednictwem Naczelnej Izby Lekarskiej będzie ona rozesłana także do polskich lekarzy.
Projekt powstał we współpracy z polsko-amerykańską Fundacją Alliance for Innovation, której misją jest łączenie partnerów polsko-amerykańskich, oraz z Amerykańskim Departamentem ds. Weteranów (United States Department of Veteran Affairs).
– Współpraca z Immersion i stworzona w tak krótkim czasie aplikacja uzyskały wśród liderów Veteran Health System ogromne uznanie i bardzo pozytywną opinię. Wierzę, że jest to znakomity początek szerokiej współpracy polskiej, innowacyjnej firmy z federalną instytucją, która prowadzi opiekę nad 6 mln amerykańskich weteranów – mówi prof. Michael Czekajlo, Co-Chairman AFI i pracownik Veteran Health System.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować