Wkrótce wypłata dodatków za pracę przy zwalczaniu epidemii

Ile otrzymają lekarze?

NFZ przekazał już części szpitali pieniądze na wypłatę dodatków za pracę na wyłączność dla lekarzy w szpitalu jednoimiennym. Do końca miesiąca otrzymają je 93 placówki – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia.
W Polsce mamy 22 szpitale jednoimienne i 79 oddziałów zakaźnych, do których zgłaszają się  pacjenci z podejrzeniem COVID-19. MZ i NFZ zapowiedziały już, że liczba szpitali jednoimiennych będzie redukowana.
Wnioski o rekompensaty w związku z ograniczeniem miejsca pracy do jednego w szpitalu zwalczającym epidemię zgłosiły wszystkie uprawnione jednostki.
Przypomnijmy, że pracownikom przysługuje 80 proc. wynagrodzenia brutto, które otrzymywał w dotychczasowych miejscach pracy (poza szpitalem jednoimiennym) za marzec 2020 r. albo miesiąc poprzedzający ten, w którym pracownik został objęty ograniczeniem.
Kwota rekompensaty nie może być niższa niż 50 proc. wynagrodzenia zasadniczego pracownika medycznego w szpitalu, w którym będzie objęty ograniczeniem za marzec 2020 r. W przypadku gdy pracownik ten nie był w tym czasie zatrudniony w danym szpitalu – 50 proc. wysokości miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego tej osoby w szpitalu na dzień udostępniania informacji oraz nie może być to kwota wyższa niż 10 tys. zł.
Jak wyliczył OZZL, kwota wynagrodzenia, jaką zaproponowało MZ dla lekarzy zmuszonych zrezygnować z innych miejsc pracy, to 16 750 zł (składa się na nie obecne podstawowe wynagrodzenie, wynoszące co najmniej 6750 zł zgodnie z odpowiednią ustawą, plus 10 tys. zł za to, że lekarz nie dorabia gdzie indziej).

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować