Lekarze rodzinni otrzymają premie za odsetek zaszczepionych pacjentów

Jakie wyniki upoważnią do dodatkowego wynagrodzenia?

Resort zdrowia pracuje nad rozwiązaniami, które będą premiowały lekarzy POZ za wysokie wyszczepienie pacjentów - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Szef resortu zdrowia podczas konferencji prasowej został zapytany o to, czy ministerstwo ma pomysł, jak motywować lekarzy POZ do tego, aby zachęcali do szczepień.
Niedzielski poinformował o prowadzonych przez resort „intensywnych rozmowach z całym środowiskiem lekarzy rodzinnych". Jakie są pomysły na to, aby lekarze promowali szczepienia? Niedzielski poinformował, że lekarze POZ posiadają listę niezaszczepionych pacjentów. - W tej chwili pracujemy z prezesem Porozumienia Zielonogórskiego Jackiem Krajewskim i wiceprezesem Tomaszem Zielińskim nad rozwiązaniami, które będą premiowały wysokie wyszczepienie - powiedział.
Szef MZ wyjaśnił, że resort chce nagradzać lekarzy za wysoki odsetek pacjentów zaszczepionych. - Lekarz rodzinny ma listę swoich pacjentów, i na tej liście będzie próg osób zaszczepionych. Tym pierwszym progiem ma być 35-40 proc., i po jego osiągnięciu pojawia się premia. Jeśli będzie ten wskaźnik wyższy, to oczywiście premia będzie rosła – powiedział Niedzielski.
Informacje te potwierdziła Monika Kowalska, rzecznik Porozumienia Zielonogórskiego. Jak powiedziała w rozmowie z podyplomie.pl, rozwiązanie jest słuszne. Osoby, które chciały się zaszczepić, już to zrobiły.  Przekonanie tych, którzy wciąż się wahają, będzie wymagało od lekarzy dodatkowego zaangażowania. Rzeczniczka podkreśliła, że w systemie eWUŚ pojawiła się nowa funkcjonalność, która będzie pomocna w wykonaniu tego zadania. Podczas sprawdzania ubezpieczenia danej osoby w NFZ, system od razu wskaże, czy pacjent jest zaszczepiony. – Kiedy pacjent zadzwoni chcąc umówić się na wizytę lekarską, od razu będzie można przeprowadzić rozmowę o szczepieniu przeciwko COVID-19 – powiedziała nam Monika Kowalska.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować