Lekarze będą wystawiać skierowania do klubów fitness?

NFZ nie mówi „nie”

Branża fitness też chce kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jak przekonują jej przedstawiciele, czasy gdy siłownia była tylko miejscem rzeźbienia mięśni dawno minęły. Polska Federacja Fitness domaga się możliwości świadczenia usług dla pacjentów kierowanych przez lekarzy na rehabilitację. Tłumaczy, że to przyczyni się to do szybszego powrotu do zdrowia Polaków, którzy przeszli COVID-19 i wymagają rehabilitacji. Korzyści odniosłaby też branża, bo szybciej podniosłaby się po stratach spowodowanych lockdownem.
Według informacji podanych przez TVN24, NFZ potwierdził, że spotkanie w tej sprawie odbyło się na początku czerwca. Co więcej, fundusz jest otwarty na tę inicjatywę. Zdaniem Sylwii Wądrzyk z Narodowego Funduszu Zdrowia, podmioty z branży fitness, które chciałyby udzielać świadczeń z zakresu rehabilitacji leczniczej (fizjoterapii ambulatoryjnej) w ramach umowy z NFZ, powinny przekształcić się w podmioty lecznicze. Następnie klub fitness powinien przedstawić ofertę w konkursie NFZ i zdobyć kontrakt.
Choć przekształcenie się w podmiot leczniczy nie jest łatwe, wymaga odpowiedniego zaplecza i kadry - takiej jak lekarze i pielęgniarki - właścicieli siłowni  to nie zraża. Już szykują się do współpracy z medykami i uruchamiania działalności leczniczej – wynika z materiału w TVN24.
Wielu lekarzy jest jednak sceptycznych. Przypominają oni, że rehabilitacja jest procesem leczniczym, który wymaga profesjonalnego podejścia i nadzoru.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować