Łódzki pulmonolog organizuje koncert dla WOŚP

Potrzebny sprzęt do diagnostyki zakażeń

Jak co roku wielu lekarzy włączy się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem będzie grała na rzecz walki z sepsą.
31 Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia, ale lekarz Tomasz Karauda, który wielokrotnie miał do czynienia z osobami w ciężkich stanach po sepsie, postanowił wesprzeć akcję wcześniej. Już w najbliższą niedzielę w Łodzi organizuje imprezę charytatywną – informuje TOK FM.
Karauda jest pulmonologiem, specjalistą chorób wewnętrznych, na co dzień pracuje w Klinice Pulmonologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi.
Jak mówi w rozmowie z TOK FM, nawet w ciągu ostatniego tygodnia na swoim oddziale walczył o życie pacjentki z sepsą. Bardzo potrzebny jest sprzęt do ratowania osób w najcięższym stanie.
Koncert muzyki musicalowej, gospel, filmowej i form teatralnych odbędzie się w niedzielę (15 stycznia), w klubie Wytwórnia w Łodzi (ul. Łąkowa 29), o godz. 19. Pojawią się m.in. utwory z filmów „Titanic”, „Listy do M”, a także fragmenty musicalu „Skrzypek na dachu”. Oprócz muzyki odbędą się pokazy tańca i krótkich form teatralnych.
Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale wolontariusze WOŚP poprowadzą zbiórkę pieniędzy.
Za datki zostanie zakupione wyposażenie pozwalające na szybką diagnostykę zakażeń w szpitalach. Umożliwi to szybszą, celowaną terapię sepsy.
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, sepsa odpowiada za prawie 20 procent wszystkich zgonów. Niemal połowa zachorowań dotyczy dzieci.

id