Specjalistyczne zabiegi z naciskiem na małoinwazyjność. Otwarcie kliniki WIM

Klinika Urologii Ogólnej, Czynnościowej i Onkologicznej w nowej odsłonie

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy (WIM-PIB) otwiera Klinikę Urologii Ogólnej, Czynnościowej i Onkologicznej w nowej lokalizacji.
Klinika po przebudowie liczy 29 łóżek, w tym 9 miejsc monitorowanych na sali pooperacyjnej. Operacje obywają się na trzech salach bloku operacyjnego.
Łączne koszty remontu wyniosły 27 mln złotych. Wśród nowo zakupionych urządzeń są: tor laparoskopii 3D, zestaw do holmowej laserowej ablacji stercza, nowy aparat ultrasonograficzny oraz zintegrowany system zarządzania salami operacyjnymi.
Klinika Urologii Ogólnej, Czynnościowej i Onkologicznej zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego, w tym nowotworów nerek i gruczołu krokowego. Wykonuje operacje sposobem otwartym, laparoskopowym oraz robotycznym.
W Klinice kompleksowo i przy użyciu najnowocześniejszych technik zabiegowych leczeni są pacjenci z kamicą dróg moczowych oraz łagodnym rozrostem stercza. – Koncentrujemy się na wykonywaniu zabiegów wysokospecjalistycznych, w tym robotycznych i endoskopowych z naciskiem na małoinwazyjność i podnoszenie jakości udzielanych świadczeń – przekazuje kierownik Kliniki płk dr n. med. Tomasz Syryło.
Uroczyste otwarcie kliniki zaplanowano 23 listopada w siedzibie na IV piętrze budynku głównego przy ul. Szaserów.

(Foto: WIM)

id