Szczepionki zrobią z ludzi niewolników, czyli teorie antyszczepionkowców

Teorie spiskowe ruchów antyszczepionkowych idą coraz dalej, a wśród liderów pojawiają się ludzie o skrajnych poglądach.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że za kontrowersyjnymi liderami podążają tłumy. Poza znaną dość dobrze Justyną Sochą i doktorem Jerzym Jaśkowskim, bardzo popularna staje się ostatnio Ewa Pawela, która sama siebie nazywa sygnalistką kontroli umysłu w Polsce.

Sygnalistka zamieszcza w sieci nagrania, w których dzieli się z użytkownikami swoją specyficzną wiedzą, m.in. jest zdecydowaną przeciwniczką technologii 5G. 

Oglądając w serwisie You Tube jeden z jej wykładów, zatytułowany „Kontrola umysłu poprzez szczepionki i technologię 5G”, możemy dowiedzieć się że: nanocząstki metali ze szczepionek wbudowują się do błon komórkowych i wnikają do ich wnętrza, a tak powstają cyborgi; 

umożliwia to zdalne sterowanie aktywnością neuronów i modyfikowanie zachowań szczepionych istot;

może wywoływać to nagły ból, agresję, amnezję i zachowania patologiczne;

szczepienia mają służyć czynieniu z ludzi cyborgów lub niewolników. 

Teorie Ewy Paweli mogłyby wywoływać tylko uśmiech, gdyby nie fakt, że ludzie naprawdę w nie wierzą. W tej sytuacji lekarze mają coraz większe szanse na to, żeby spotkać w gabinetach pacjentów, którzy będą chcieli dyskutować na temat szczepień, używając argumentów w stylu sygnalistki kontroli umysłu. 

Na Ewę Pawelę powołał się np. poseł Robert Majka, który w styczniu 2019 roku złożył do premiera Morawieckiego interpelację przeciwko budowie sieci 5G.