Częściowi agoniści: nowa era w leczeniu zaburzeń afektywnych | Weź udział w webinarium już 22 kwietnia!
To był początkowy fragment filmu.
Film jest płatny.
Zaloguj się aby obejrzeć całość
To był początkowy fragment filmu.
Film jest bezpłatny.
Zaloguj się aby obejrzeć całość
Nie udało się odtworzyć filmu.
Spróbuj odświeżyć stronę klikając
tutaj
Jeśli błąd się powtarza sprawdź możliwe rozwiązania
na tej stronie
Materiał przeznaczony tylko dla osób uprawnionych do wypisywania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi, posiadających Prawo Wykonywania Zawodu.
Nie jesteś uprawniony do obejrzenia tego filmu.
Jeśli jesteś lekarzem
Materiał przeznaczony tylko dla osób uprawnionych do wypisywania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi, posiadających Prawo Wykonywania Zawodu.
Pod pojęciem zaburzeń afektywnych kryje się szeroki wachlarz zaburzeń psychicznych, których głównym objawem są zmiany nastroju oscylujące wokół skrajności - od znacznego obniżenia do podwyższenia. Mogą przyjmować one postać zaburzeń o "jednokierunkowym", jednobiegunowym przebiegu bądź postaci mieszanych, gdzie pacjent doświadcza obu skrajności nastrojów. Biegunowość, częstotliwość oraz występowanie dodatkowych objawów składają się na ostateczny obraz choroby afektywnej. W zależności od prezentowanych przez pacjentów objawów, niezbędne jest ustalenie terapii o jak najwyższym profilu skuteczności. Jakimi możliwościami farmakologicznymi dysponujemy w leczeniu zaburzeń afektywnych? Jaki jest profil pacjenta, u którego zastosowanie częściowych agonistów w leczeniu zaburzeń nastroju będzie dobrym rozwiązaniem?
Na te i wiele innych pytań odpowie w webinarze prof. Piotr Gałecki wraz z zaproszonymi specjalistami: prof. Rogerem McIntyre oraz prof. Dominiką Dudek.
Agenda:
- epidemiologia zaburzeń afektywnych,
- postępowanie farmakologiczne i niefarmakologiczne w zaburzeniach nastroju, z szczególnym uwzględnieniem depresji nawracającej i choroby afektywnej dwubiegunowej,
- możliwości terapeutyczne i ocena skuteczności częściowych agonistów dopaminy w zaburzeniach afektywnych,
- rola badań genetycznych w doborze farmakoterapii u pacjentów z zaburzeniami afektywnymi - perspektywy na przyszłość,
- zaburzenia funkcji poznawczych w przebiegu depresji.
Przejdź na stronę webinaru i zapisz się >