Częściowi agoniści: nowa era w leczeniu zaburzeń afektywnych | Weź udział w webinarium już 22 kwietnia!

00:01:04

Pod pojęciem zaburzeń afektywnych kryje się szeroki wachlarz zaburzeń psychicznych, których głównym objawem są zmiany nastroju oscylujące wokół skrajności - od znacznego obniżenia do podwyższenia. Mogą przyjmować one postać zaburzeń o "jednokierunkowym", jednobiegunowym przebiegu bądź postaci mieszanych, gdzie pacjent doświadcza obu skrajności nastrojów. Biegunowość, częstotliwość oraz występowanie dodatkowych objawów składają się na ostateczny obraz choroby afektywnej. W zależności od prezentowanych przez pacjentów objawów, niezbędne jest ustalenie terapii o jak najwyższym profilu skuteczności. Jakimi możliwościami farmakologicznymi dysponujemy w leczeniu zaburzeń afektywnych? Jaki jest profil pacjenta, u którego zastosowanie częściowych agonistów w leczeniu zaburzeń nastroju będzie dobrym rozwiązaniem?

Na te i wiele innych pytań odpowie w webinarze prof. Piotr Gałecki wraz z zaproszonymi specjalistami: prof. Rogerem McIntyre oraz prof. Dominiką Dudek.

Agenda:

  • epidemiologia zaburzeń afektywnych,
  • postępowanie farmakologiczne i niefarmakologiczne w zaburzeniach nastroju, z szczególnym uwzględnieniem depresji nawracającej i choroby afektywnej dwubiegunowej,
  • możliwości terapeutyczne i ocena skuteczności częściowych agonistów dopaminy w zaburzeniach afektywnych,
  • rola badań genetycznych w doborze farmakoterapii u pacjentów z zaburzeniami afektywnymi - perspektywy na przyszłość,
  • zaburzenia funkcji poznawczych w przebiegu depresji.


Przejdź na stronę webinaru i zapisz się >