Zespoły szybkiego reagowania na hejt wobec lekarzy

Czy pozostałe izby lekarskie pójdą śladem warszawskiej?

– Cieszy nas, że Wirtualna Polska pozytywnie zareagowała, ale portali, na których pojawia się hejt, jest więcej. Dlatego chcemy stworzyć zespół szybkiego reagowania – mówi podyplomie.pl lek. Maria Kłosińska z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.
Jak pisaliśmy, Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie postanowiła walczyć z hejtem na lekarzy zalewającym portale internetowe. Zaczęła od Wirtualnej Polski, na którą skarżyli się lekarze. Rzecznik Praw Lekarza OIL w Warszawie lek. dent. Monika Potocka wezwała spółkę do usunięcia obraźliwych i bezprawnych komentarzy pod artykułem „Trafiła na SOR z udarem, teraz walczy o życie. Ruszyła zbiórka dla ciężarnej Pauliny”.
Zapytany przez podyplomie.pl Michał Siegieda, dyrektor ds. komunikacji i PR Wirtualnej Polski, zapewnił, że portal walczy z hejtem i komentarze, które naruszają dobre imię lekarzy, będą usunięte.
– Cieszymy się, że nasza interwencja nie została odebrana jako zamach na wolność wypowiedzi w internecie, ale posłużyła próbie znalezienia balansu między prawem do swobodnego wyrażania opinii a szacunkiem dla lekarzy. Media silnie oddziałują na odbiorców, a niektóre osoby są szczególnie podatne na taki wpływ. Jak się przekonaliśmy, mowa nienawiści może prowadzić do ataków nożowników, dlatego chcemy z nią walczyć szybciej i skuteczniej – dodaje Maria Kłosińska. – Chcielibyśmy, aby inne okręgowe izby także poszły naszym śladem i reagowały na wpisy. Widzimy duże oczekiwanie ze strony lekarzy, by działać w takich sytuacjach.

ID

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować