POZ ułożył się z Narodowym Funduszem Zdrowia

Dopinanie umów na rok 2020

Lekarze rodzinni porozumieli się z NFZ i święta spędzą spokojnie.

- W piątek 20 grudnia 2019 r. zespół Negocjacyjny Federacji Porozumienie Zielonogórskie odbył kolejną turę rozmów na temat warunków kontraktowania świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej na rok 2020 - poinformowała Federacja Porozumienie Zielonogórskie. Zakończenie negocjacji ogłosiło także Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Stronę rządową w spotkaniu reprezentował Janusz Cieszyński - podsekretarz stanu reprezentujący Ministra Zdrowia oraz Adam Niedzielski- prezes NFZ. Lekarze rodzinni zapewnili, że atmosfera spotkania była dobra i w efekcie stronom udało się wypracować konsensus.

- Przedstawiciele Federacji uzgodnili zasady funkcjonowania podmiotów POZ na rok 2020, które pozwalają na ich niezakłóconą pracę. Jest to dobra informacja zarówno dla naszych pacjentów, jak i dla wszystkich świadczeniodawców POZ w Polsce - przekonywał zespół negocjacyjny FPZ w składzie - Jacek Krajewski, Marek Twardowski, Tomasz Zieliński oraz Marek Sobolewski.

Lekarze rodzinni dążyli do wynegocjowania wyższej stawki kapitacyjnej na nowy rok. Grozili, że w przeciwnym wypadku będą odchodzić z systemu podstawowej opieki zdrowotnej.

Na początku grudnia wojewódzkie oddziały NFZ rozpoczęły przyjęcia wniosków na podpisywanie umów z lekarzami na nowy rok – kończą one ważność 31 grudnia. M.in. Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zwrócił się do lekarzy z prośbą o zweryfikowanie danych w aktualnych umowach oraz w portalu świadczeniodawcy, szczególnie harmonogramu pracy placówki medycznej i personelu. W komunikacie zwrócono też uwagę, aby automatycznie nie powielać danych z 2019 roku, ale wpisać je na nowo zgodnie ze stanem faktycznym, aby prawidłowo rozliczyć umowy w nowym roku. NFZ przypomina również, że podczas tworzenia wniosku portalowego zalecane jest ustawienie opcji „do końca trwania umowy” w harmonogramach dostępności personelu, bo dzięki temu w przyszłości nie będzie konieczności ich przedłużania.

INK

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować