O przyjmowaniu tylu pacjentów jak przed epidemią nie ma mowy

Szpitale bardzo ostrożnie wprowadzają zabiegi planowe

Szpitale w Warszawie powoli otwierają poradnie specjalistyczne i oddziały dla pacjentów planowych.
W Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie wznowiły w tym tygodniu pracę poradnie chirurgiczna oraz ortodontyczna. Niebawem zostaną otwarte kolejne. W czasie epidemii udzielały one teleporad. Przyjęcia w otwartych poradniach odbywają się z mniejszym natężeniem pacjentów, aby przed gabinetami nie gromadzili się pacjenci.
Inna sytuacja jest Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży IMiD. Prof. Anna Raciborska, kierownik kliniki, poinformowała, że mimo epidemii wykonywane są zabiegi planowe, a nowi pacjenci są nieprzerwanie przyjmowani. Przed przyjęciem wykonuje się im badania na COVID-19.
Centrum Zdrowia Dziecka od przyszłego tygodnia wznawia przyjęcia planowe do szpitala oraz wizyty ambulatoryjne, diagnostyczne i rehabilitacyjne. Od połowy marca były zawieszone przyjęcia planowe do szpitala oraz wizyty ambulatoryjne, diagnostyczne i rehabilitacyjne. Przyjmowani byli natomiast pacjenci w sytuacjach pilnych oraz niezbędnych. Konieczność udzielenia porady weryfikują indywidualnie zespoły medyczne. W przypadku wizyt kontrolnych możliwe są telekonsultacje.
Szpital Bródnowski już rozpoczął przyjęcia na planowe zabiegi oraz wznowił pracę części przychodni specjalistycznych. Zgodnie z nowymi wymogami dotyczącymi liczby pacjentów na salę, na oddział mogą być przyjmowane tylko trzy osoby dziennie. Nowi pacjenci poddawani są testowi na koronawirusa.
Poradnie także zaczynają funkcjonować, ale inaczej niż do tej pory. Nie przyjmują jak wcześniej 100-110 pacjentów, ale nie więcej niż 30.
Do wznowienia pracy w trybie planowym gotowy jest także Szpital Bielański. Tu również ze względów bezpieczeństwa zabiegi będą wykonywane w ograniczonej liczbie.
Szpital Czerniakowski niezmiennie udziela świadczeń zdrowotnych w trybie 24-godzinnym, wykonując zabiegi ostrodyżurowe oraz onkologiczne. Obecnie szpital przymierza się do zabiegów planowych, ale ich liczba będzie dostosowana do sytuacji epidemiologicznej.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować