Virtual Medical Summit – darmowy kongres z dowolnego miejsca na świecie

Medical Tribune Polska powołało do życia Virtual Medical Summit - innowacyjnym projekt edukacyjny, który pozwala na uzyskanie dostępu do najnowszej wiedzy medycznej z dowolnego miejsca na świecie. Podczas konferencji Wytyczne Praktyki Internistycznej 2020, najlepsi specjaliści w kraju, wygłosili ponad 20 wykładów, w 5 sesjach tematycznych.

Obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na realizowanie stacjonarnych projektów mających na celu edukację lekarzy, jednak koniecznością jest podążanie za aktualną wiedzą. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie, zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego omówiliśmy najważniejsze wytyczne praktyki internistycznej obowiązujące w 2020 r.
Podczas trwającego 3 dni wydarzenia, prelegenci wygłosili ponad 20 wykładów, w 5 blokach tematycznych: kardiologia – przewodniczący sesji prof. dr hab.  n. med. Artur Mamcarz, pulmonologia – przewodniczący sesji prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, gastroenterologia – przewodnicząca sesji dr hab. n. med. Dorota Waśko-Czopnik, leczenie bólu – przewodniczący sesji dr hab. n. med. Jarosław Woroń, bloku interdyscyplinarny – przewodniczący sesji prof. dr hab. n. med. Grzegorz Basak.

Podczas spotkania przeanalizowaliśmy najnowsze wytyczne polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych oraz przedstawiliśmy strategie leczenia pacjentów w świetle interdyscyplinarnych rekomendacji diagnostyczno-terapeutycznych.
Spotkanie uwieńczyła debata specjalistów, w której poruszyliśmy w niej najbardziej bieżące problemy, z którymi lekarze interniści spotykają się w codziennej praktyce w obliczu SARS-CoV-2. Uzupełnieniem całości były spotkania z polskim lekarzem walczącymi z Covid-19 w USA i we Włoszech, który nie tylko podzielił się z widzami wrażeniami z pierwszej linii frontu, ale opowiedział także o włoskich i amerykańskich strategiach postępowania oraz sposobach ochrony przed zachorowaniem.
Uczestnicy spotkania mogli nie tylko wysłuchać wykładów, zadawać pytania i otrzymywać na nie odpowiedzi, ale korzystać również z dodatkowych funkcjonalności platformy e-kongresowej, np. spotkać się z przedstawicielami firm farmaceutycznych, odwiedzając wirtualne stoiska wystawców.
Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której będziemy informacje o kolejnych wydarzeniach realizowanych w ramach Virtual Medical Summit.

MK

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować