Minister chciał rozbić jedność organizatorów manifestacji?

11 września ochrona zdrowia pokaże siłę i determinację

Mimo zbliżającego się protestu pracowników ochrony zdrowia 11 września, nie uzgodniono terminu spotkania ministra zdrowia i przewodniczącego Porozumienia Rezydentów Wojciecha Szarańca. W sprawie ewentualnych rozmów trwała między zainteresowanymi stronami wymiana zdań na Twitterze. - Szkoda, że z głośnych słów przewodniczącego Porozumienia Rezydentów „minister nie chce się ze mną spotkać” została pustka. Moje zaproszenie zostało odrzucone. Tu chyba nie chodzi o dialog - napisał minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister Niedzielski zaprosił przewodniczącego Porozumienia Rezydentów Wojciecha Szarańca na poniedziałek. Szaraniec odpisał, że spotkanie jest możliwe tylko w szerszym gronie organizacji tworzących komitet protestacyjno strajkowy.
- Szanowny Panie Ministrze, bardzo chętnie spotkam się z Panem, ale nie wyobrażam sobie tego spotkania bez przedstawicieli wszystkich Zawodów Medycznych skupionych wokół Komitetu protestacyjno-strajkowego - napisał Wojciech Szaraniec.
Lekarze, komentując w mediach społecznościowych sytuację podejrzewają, że zaproszenie wystosowane przez ministra to próba stworzenia pozorów rozmów z lekarzami, a także wywołania konfliktu między organizacjami tworzącymi komitet protestacyjny.
Porozumienie Rezydentów przypomniało, że strajk planują wszystkie zawody medyczne i personel pomocniczy. - Mówimy jednym głosem jako komitet protestacyjno-strajkowy i solidarnie apelujemy o naprawę ochrony zdrowia. Może Pan rozmawiać ze wszystkimi albo z nikim – czytamy we wpisie PR.
Szaraniec zaproponował rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w środę podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Tymczasem trwa mobilizacja przed protestem. Do licznego udziału w nim wzywa lekarzy Naczelna Izba Lekarska. - Czas zaprotestować przeciwko pozorowanym reformom, działaniom doraźnym i chaotycznym, pustym obietnicom. Czas wspólnie walczyć o godne warunki pracy, uczciwe wynagradzanie pracowników ochrony zdrowia, o lepsze perspektywy dla młodych kadr – ogłosił samorząd na swojej stronie internetowej. - Okażmy w ten sposób jedność, siłę i determinację, w trosce o godność naszej profesji i dla dobra publicznego.
NIL informuje chętnych lekarzy zainteresowanych udziałem w manifestacji 11 września, aby skontaktowali się z okręgowymi izbami lekarskimi, które organizują transport do Warszawy.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować