Lekarze orzecznicy nie składają wypowiedzeń

ZUS nie ma żadnej deklaracji dotyczącej wypowiedzeń ze strony lekarzy orzeczników w związku z obowiązkiem składania oświadczeń majątkowych.

O tym, że większość z 650 lekarzy decydujących o przyznaniu rent, świadczeń rehabilitacyjnych czy powypadkowych grozi porzuceniem pracy, poinformował dziennik „Rzeczpospolita”. Wszystko przez ustawę o jawności życia publicznego, która zobowiąże ich do składania od 1 stycznia 2018 r. oświadczeń majątkowych.
Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS, w rozmowie z podyplomie.pl zaznacza, że na dziś mówimy o projekcie ustawy, który jest jeszcze w fazie opiniowania i nie znamy ostatecznego kształtu treści dokumentu.
– Lekarze orzecznicy wskazują na swoje obawy związane z publikacją ich oświadczeń majątkowych. ZUS te obawy w swoich opiniach przekazuje do projektodawców. Na dziś nie mamy żadnej twardej deklaracji dotyczącej możliwych wypowiedzeń ze strony lekarzy orzeczników – podkreśla Wojciech Andrusiewicz.
Projekt ustawy o jawności życia publicznego ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego zakłada, że wszystkie składane oświadczenia będą jawne i publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Podstawową zmianą jest pojawienie się rubryki „Dochody”. Będzie ona zawierać informację o dochodach uzyskiwanych przez osobę zobowiązaną do złożenia deklaracji oraz jej małżonka. Dotyczy to m.in. kwot z umów o pracę, umów-zleceń, o dzieło, uczestnictwa w osobowych spółkach prawa handlowego oraz z tytułu zasiadania w organach spółek, spółdzielni, fundacji i stowarzyszeń.
INK

Komentarze (4)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować

Żenada

24.11.2017 22:35

Skoro nie miód to zrezygnuj Kolego z takiej pracy i już. Na pewno będą Cię błagać żebyś wrócił... Mnóstwo ludzi bez problemu weźmie po Tobie ten "nie miód". Traktowanie pacjentów per "lud" z którym trzeba się "użerać" obnaża mentalność zwykłego nuworysza, któremu się zdaje że z innej gliny niż ten pogardzany "lud".

0

wstrząśnięty lekarz

24.11.2017 23:02

Wpis ŻAŁOSNEGO ORZECZNIKA jest wstrząsający! nie wierze ze lekarz tak może myśleć o pacjencie! cała ta instytucje zaorać i zbudować od nowa. a niech tacy ŻAŁOŚNI rzeczywiście idą precz!

0

Żałosne.

24.11.2017 19:21

Jak wymrą aktualni orzecznicy nowych nie będzie. Trzeba więc ich szanować. To nie miód użerać się z ludem w takich komisjach.

0

EM

27.11.2017 10:38

lekarze orzecznicy traktują pacjentów nie jak lud tylko jak podludzi. To co opowiadają pacjenci, którzy przeszli przez "badania" lekarzy orzeczników, to bardziej niż horror. Tzw. lekarze rzecznicy zapomnieli dawno temu, że przede wszystkim są lekarzami, a dopiero potem orzecznikami, może pora by ktoś im to przypomniał, np. Izba Lekarska.

0