Stomatolog do filmu poszukiwany

Trzeba mieć osobowość i chęć pomagania.

Jeśli jesteś dentystą i chcesz zagrać główną rolę w filmie, to być może twórcy czekają właśnie na ciebie.
Reżyser Maciej Bartosz Kruk wraz z operatorem Julianem Sojką zamierzają nakręcić film dokumentalny o misjach dentystycznych w Afryce i szukają głównego bohatera. – Jego osobowość będzie dla filmu najważniejsza, będziemy oddzwaniać i zapraszać stomatologów na rozmowy – mówi podyplomie.pl Maciej Bartosz Kruk.
Kogo widzi w tej roli? Kobietę lub mężczyznę, zdrowego, zaangażowanego w pomoc innym, otwartego. Jego zadaniem będzie praca w stworzonym na miejscu gabinecie, czyli leczenie powszechnie występujących chorób: próchnica, zapalenie okostnej, ropowice, masywne złogi kamienia, zgorzele miazgi.
Pobyt będzie trwać miesiąc podczas przyszłorocznych wakacji.
Zgłaszając się, można liczyć na to, że wydatki związane z przygotowaniami, transportem i pobytem na miejscu zapewniają producenci. Wynagrodzenie za udział w filmie nie jest jeszcze znane. Podobnie nadal nie wiadomo, w którym państwie powstanie gabinet ani gdzie będzie się toczyła akcja. Twórcy zapewniają, że zadbają, aby był to rejon bezpieczny. Film będzie miał wymiar artystyczny – twórcy zaprezentują go na wszystkich ważnych festiwalach filmów dokumentalnych. Chcieliby także zaprezentować go szerszej widowni kinowej i telewizyjnej.
Zainteresowani stomatolodzy powinni się pospieszyć, ponieważ twórcy czekają na zgłoszenia tylko do końca września. Można to zrobić za pośrednictwem strony usmiechafryki.pl. Dotychczas zgłosiło się już kilkanaście osób.
Wyjazd ekipy filmowej jest inspirowany i wspierany przez akcję „Dentysta w Afryce”. To inicjatywa Konrada Rylskiego, stomatologa z Warszawy, który w 2010 roku po raz pierwszy pojechał do Kamerunu. Obecnie w Afryce działają trzy gabinety stacjonarne.

ID

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować