Bezpłatne webinarium 'ZOOM wirusoLOGICZNY'

Weź udział w bezpłatnym webinarium: 'ZOOM wirusoLOGICZNY'

https://www.podyplomie.pl/webinars/30


Data: 15.05.2020 r., godz. 19:00-20:00

Wykładowcy: prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Jerzy Filipiak, prof. dr hab. Marcin Drąg


Szanowni Państwo,

pandemia COVID-19 od wielu tygodni stawia bezprecedensowe wyzwania przed naukowcami i pracownikami ochrony zdrowia na całym świecie. Pojawia się wiele pytań, dotyczących odpowiedniego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, na część z nich znamy już odpowiedź, ale jest też wiele takich, które nadal wymagają wyjaśnienia. Konieczność izolacji społecznej stawia nowe wyzwania dotyczące edukacji skierowanej do fachowych pracowników ochrony zdrowia, w związku z tym na znaczeniu zyskują wirtualne metody przekazu.

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom chcielibyśmy serdecznie zaprosić osoby zainteresowane tematyką związaną z wirusem SARS-CoV-2 oraz obliczami COVID-19 do wzięcia udziału w webinarium pt. "ZOOM wirusoLOGICZNY" skierowanym do lekarzy różnych specjalności nie tylko bezpośrednio zajmujących się pacjentami z COVID-19.

Podczas webinarium swoją wiedzą dotyczącą testowania zakażenia SARS-CoV-2 podzielą się z Państwem prof. dr hab. Marcin Drąg oraz prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski.

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 ma różne oblicza, choroby współistniejące w tym kardiologiczne mają istotny wpływ na przebieg choroby i rokowanie. Jak analizować ryzyko sercowo-naczyniowe pacjentów i podejmować prewencyjne działania w celu jego zmniejszenia nie tylko w aspekcie COVID-19, ale również innych zakażeń wirusowych? Tematyce tej w swoim wykładzie "Kardiologiczne aspekty oceny profilu metabolicznego pacjentów zakażonych HIV" przyjrzy się podczas webinarium prof. dr hab. n. med. Krzysztof Jerzy Filipiak.

Zapraszamy do udziału w webinarium oraz do zadawania pytań.


Agenda:

• Testowanie zakażenia SARS-CoV-2: fakty i mity, prof. dr hab. Marcin Drąg

• Testowanie zakażenia SARS-CoV-2 z punktu widzenia klinicysty: fakty i mity, prof. dr hab. med. Miłosz Parczewski

• Kardiologiczne aspekty oceny profilu metabolicznego pacjentów zakażonych HIV, prof. dr hab. med. Krzysztof Jerzy Filipiak


Weź udział: https://www.podyplomie.pl/webinars/30PL-HIV-2020-05-0003


Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować