Porozumienie Rezydentów rozstaje się z OZZL?

Krzysztof Bukiel: zabrakło zrozumienia, że jesteśmy tą samą organizacją

Czy rezydenci z Porozumienia Rezydentów oddzielą się od macierzystego związku i założą własny?
Na razie wiadomo tyle, że z kont Porozumienia w mediach społecznościowych ma zniknąć nazwa OZZL.
Zapytany o to przez podyplomie.pl Krzysztof Bukiel przyznaje, że szykują się zmiany. – Nie  może być tak, że na spotkaniu z ministrem zdrowia zgłaszamy postulat „jeden lekarz – jeden etat”, a przedstawiciel Porozumienia Rezydentów mówi, że ma inne zdanie – mówi Krzysztof Bukiel, przewodniczący OZZL.
Jak się dowiadujemy, po wspomnianym spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia OZZL odwołał z członkostwa w Porozumieniu Rezydentów jego przewodniczącego, lek. Piotra Pisulę. Był to jedyny sposób odwołania go z funkcji (zgodnie ze statutem PR wybiera swoje władze samodzielnie, spośród swoich członków, OZZL nie ingeruje w wybór).
Krzysztof Bukiel tłumaczy, że OZZL zmieni zasady powoływania władz PR, by silniej związać tę strukturę ze związkiem.
Przewodniczący zwraca też uwagę na problem mediów społecznościowych prowadzonych przez Porozumienie Rezydentów. – Konta na Twitterze czy Facebooku prowadzone są pod szyldem OZZL, tymczasem odzwierciedlają poglądy administratorów. Nie zawsze są one zgodne ze stanowiskami przegłosowanymi przez Zarząd Krajowy OZZL. To odbiorców wprowadza w błąd – tłumaczy dr Bukiel. Dlatego zaproponowałem: albo usunięcie szyldu OZZL, albo nadzór OZZL nad prezentowanymi treściami – dodaje Krzysztof Bukiel.
Jak podkreśla szef OZZL, nie chodzi o ograniczanie swobody wypowiedzi, ale jedynie uporządkowanie tej sprawy.
Czy konflikt zaowocuje wystąpieniem Porozumienia Rezydentów z OZZL i założeniem odrębnego związku? Krzysztof Bukiel w to wątpi: zainteresowanie lekarzy działalnością związkową jest niewielkie.
Także Piotr Pisula nie potwierdza, że są takie plany. – Dobrze jest spojrzeć z dystansu i pomyśleć nad zmianą formuły. Na jaką? Wciąż się zastanawiamy. Chcielibyśmy powiewu świeżości, nowej energii – mówi Piotr Pisula.
Po jego odwołaniu na stanowisku przewodniczącego Porozumienia Rezydentów OZZL jest wakat.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować