Ile wyniesie pensja rezydenta po podwyżce?

Od 1 lipca stawki w górę

Wynagrodzenie rezydentów wzrośnie od 1 lipca – przewiduje projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizacje w ramach rezydentury.
W przypadku lekarzy, którzy odbywają specjalizację w dziedzinach: anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia dziecięca, chirurgia ogólna, chirurgia onkologiczna, choroby wewnętrzne, choroby zakaźne, geriatria, hematologia, kardiologia dziecięca, medycyna paliatywna, medycyna ratunkowa, medycyna rodzinna, neonatologia, neurologia dziecięca, onkologia i hematologia dziecięca, onkologia kliniczna, patomorfologia, pediatria, psychiatria, psychiatria dzieci i młodzieży, radioterapia onkologiczna, stomatologia dziecięca – w pierwszych dwóch latach zatrudnienia w trybie rezydentury wysokość wynagrodzenia zasadniczego wyniesie 4793 zł, a w przypadku zakwalifikowania do jej odbywania w drugim postępowaniu kwalifikacyjnym w 2017 r. oraz w pierwszym postępowaniu kwalifikacyjnym w 2018 r. – 4933 zł. Po dwóch latach zatrudnienia w tym trybie płaca ma wynieść 5300 zł.
W pozostałych dziedzinach wysokość wynagrodzenia w pierwszych dwóch latach zatrudnienia wyniesie 4299 zł, a po tym okresie – 4633 zł.
Przypomnijmy, że wśród dziedzin priorytetowych są także: chirurgia dziecięca, choroby zakaźne oraz medycyna paliatywna. Podwyżkę uzyska około 150 rezydentów, którzy już szkolą się w tych dziedzinach.
Jak mówi podyplomie.pl Piotr Pisula z Porozumienia Rezydentów, podwyżka jest realizacją porozumienia z ministrem zdrowia z 2018 r. zawartego po protestach rezydentów.
Do 15 czerwca można zgłaszać uwagi do projektu.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować