Ilu lekarzy już zaszczepionych?

Dane po miesiącu akcji szczepień przeciwko COVID-19

Mija miesiąc od kiedy w Polsce rozpoczęły się szczepienia tzw. grupy "0" przeciw COVID-19. Czy lekarze dali dobry przykład pacjentom? Zaszczepiło się ponad 134,5 tys. lekarzy, blisko 22 tys. lekarzy dentystów i ponad 144,3 tys. pielęgniarek i pielęgniarzy, a także: 17,7 tys. położnych, 14 tys. farmaceutów, 8,4 tys. diagnostów laboratoryjnych i 55 felczerów - wynika z zestawienia Ministerstwa Zdrowia podsumowującego szczepienia personelu medycznego od 27 grudnia do 26 stycznia.
Lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu w Polsce - według informacji Naczelnej Izby Lekarskiej ze stycznia 2021 roku - jest 142,3 tys., a lekarzy dentystów 38,4 tys.
Przypomnijmy, że do grupy zero zakwalifikowano personel medyczny i niemedyczny podmiotów leczniczych, a także nauczycieli akademickich zatrudnionych w uczelni medycznej, doktorantów i studentów tej uczelni biorący udział, zgodnie z programem studiów, w zajęciach z udziałem pacjentów lub w trakcie których następuje kontakt z biologicznym materiałem zakaźnym, jak również personel jednostek pomocy społecznej oraz rodziców wcześniaków.
Dwa dni wcześniej podano też czarną statystykę: pandemia w Polsce przyczyniła się do śmierci: 74 lekarzy, 63 pielęgniarek, 2 diagnostów laboratoryjnych, 12 dentystów, 5 farmaceutów, 6 ratowników medycznych i 4 położnych - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować