Szczepionka w firmie w przerwie na lunch

Zakłady pracy poszukują wykonawców szczepień

We wtorek 4 maja rozpocznie się rejestracja przedsiębiorców, którzy chcą szczepić swoich pracowników - poinformował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz pełnomocnik rządu do spraw szczepień.
Do akcji będą mogły przystąpić zakłady, które zgromadziły 300 chętnych pracowników i ich rodzin. - Formularz zgłoszeniowy pojawi się zatem 4 maja na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, będzie prosty i krótki. Za jego pośrednictwem zakłady pracy będą mogły zgłosić chęć szczepienia. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń – wyjaśnił Dworczyk dodając, że będzie to ważny kanał szczepień.
Poinformował też, że opóźnienia w dostawach szczepionek uniemożliwiają podanie precyzyjnej daty, kiedy zaczną się szczepienia w zakładach pracy. Nie wiadomo, czy będzie to 12, 15 maja, czy inny termin. Okaże się to, gdy unormuje się sytuacja z dostawami szczepionek.
Zakłady pracy już od 4 maja będą mogły rozpocząć przygotowania i podpisywać porozumienie z podmiotem wykonującym działalność leczniczą, który będzie szczepił pracowników. Chodzi o to, by z chwilą pojawienia się szczepionek nie tracić czasu, ale niezwłocznie rozpocząć szczepienia.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować