Prezydent spotka się z lekarzami, nie będzie łatwych pytań

Andrzej Duda zaprosił OZZL na rozmowę

Problem deficytu lekarzy spowodowany złymi warunkami pracy i płacy, postępująca etatyzacja i centralizacja szpitali – to tematy, o których chcą rozmawiać związkowcy z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.
Spotkanie w imieniu Andrzeja Dudy zaproponowała Bogna Janke, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, za pośrednictwem Twittera.
- Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy informuje, że odpowiedział pozytywnie na to zaproszenie i wystąpił do Pani Minister o ustalenie terminu spotkania przedstawicieli OZZL z Prezydentem RP – poinformował OZZL.
Związek nie zamierza zadawać prezydentowi łatwych pytań. - Chcielibyśmy przedstawić Panu Prezydentowi nasze stanowisko dotyczące sytuacji w publicznej ochronie zdrowia. Jest ona bowiem bardzo niepokojąca i – co ważniejsze – nie widać perspektyw na poprawę tego stanu rzeczy. Wręcz przeciwnie, działania ministra zdrowia i rządu RP zapowiadają – w ocenie OZZL – dalsze pogorszenie w tym zakresie – oświadczył Krzysztof Bukiel, szef OZZL.
Jak tłumaczy, o kryzysie przesądzi nasilający się deficyt medyków w publicznej ochronie zdrowia spowodowany złymi warunkami pracy i płacy, do czego przyczyniła się uchwalona niedawno ustawa o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych. Zapaść pogłębi dalsza etatyzacja i centralizacja funkcjonowania lecznictwa publicznego.
Termin spotkania nie jest jeszcze znany.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować