Nowa siedziba lekarzy do remontu po ataku antyszczepionkowców

Bulwersujący akt wandalizmu w Bielsku-Białej

Natychmiastowych, skutecznych działań zapobiegających atakom przeciwników szczepień domagają się od rządzących prezesi okręgowych izb lekarskich po bulwersującym ataku wandali na siedzibę Beskidzkiej Izby Lekarskiej w Bielsku-Białej.
BIL poinformowała w mediach społecznościowych o tym, że nieznani sprawcy zniszczyli sprayem elewację budynku. Na opublikowanym zdjęciu widać szpecące antyszczepionkowe hasła obrażające lekarzy. Bielscy medycy są wstrząśnięci, szczególnie, że budynek niedawno został oddany do użytku. Z tej okazji odbył się dzień otwarty połączony ze zwiedzaniem, jarmarkiem Bożonarodzeniowym i poczęstunkiem.
- Niespełna 3 miesiące temu cieszyliśmy się z nowego budynku Beskidzkiej Izby Lekarskiej. Niemalże 3 tygodnie temu świętowaliśmy wspólnie przy Bożonarodzeniowym jarmarku, wsłuchując się w piękne i nastrojowe kolędy. Życzyliśmy sobie zdrowia, bezpieczeństwa i jak najszybszego końca pandemii - wspominają. - My, medycy, każdego dnia walczymy o życie tysięcy Polaków. Walka jest nierówna, ale robimy to dla WAS! Dostajemy mnóstwo podziękowań i słów wdzięczności. To bardzo budujące i motywujące do dalszej pracy. Jednak zdarzają się tacy, którzy nie potrafią tego docenić. Otrzymaliśmy także kilka słów od nich, co widać na załączonych zdjęciach. Brak nam słów – czytamy we wpisie.
Sprawa została zgłoszona na policję. Przy budynku znajduje się monitoring, na którym widać sprawców, którzy dopuścili się naruszenia art. 288 Kodeksu karnego. Przewiduje on za zniszczenie cudzej własności karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Na zajście zareagowali prezesi okręgowych rad lekarskich. W podjętym stanowisku domagają się od rządzących jednoznacznego stanowiska popierającego szczepienia przeciw COVID-19 oraz skutecznej walki z tego typu atakami.

id